Mobile menu
plg_search_tz_portfolio_content
plg_search_tz_portfolio_categories
Контакты
Новостная лента
Ссылки
Планки | Сувениры
0 Товары 0.00 грн
Корзина Показать
заказать орденские планки он-лайн заказать медальные колодки он-лайн

Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.04.2013  № 368

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
14 травня 2013 р. 
за № 728/23260

Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України

На виконання Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" та з метою вдосконалення організації роботи із заохочення особового складу Державної прикордонної служби України НАКАЗУЮ:

1. Установити відомчі заохочувальні відзнаки Державної прикордонної служби України:

Подяка Державної прикордонної служби України;

Грамота Державної прикордонної служби України;

Почесна грамота Державної прикордонної служби України;

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби";

нагрудний знак "Відмінний прикордонник";

нагрудний знак "За мужність в охороні державного кордону";

нагрудний знак "Відзнака служби".

2. Затвердити такі, що додаються:

Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної прикордонної служби України;

ескізи відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України:

Подяки Державної прикордонної служби України;

Грамоти Державної прикордонної служби України;

Почесної грамоти Державної прикордонної служби України;

медалі "10 років сумлінної служби";

медалі "15 років сумлінної служби";

медалі "20 років сумлінної служби";

медалі "Ветеран служби";

нагрудного знака "Відмінний прикордонник";

нагрудного знака "За мужність в охороні державного кордону";

нагрудного знака "Відзнака служби".

3. Накази Адміністрації Державної прикордонної служби України від 23 лютого 2004 року № 188 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медалі "За сумлінну службу" (зі змінами), від 30 квітня 2004 року № 363 "Про заснування відомчих заохочувальних нагрудних знаків "Відмінний прикордонник" І-го та ІІ-го ступенів" (зі змінами), від 30 квітня 2004 року № 365 "Про заснування відомчих заохочувальних відзнак - медалей "За бездоганну службу" І-го, ІІ-го, ІІІ-го ступенів та "Ветеран Державної прикордонної служби України" (зі змінами), від 17 грудня 2004 року № 950 " Про заснування заохочувальної відзнаки "Почесний прикордонник України" (зі змінами), від 21 січня 2005 року № 44 "Про встановлення відомчої заохочувальної відзнаки - медалі "За мужність в охороні державного кордону України" (зі змінами), від 10 травня 2007 року № 318 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медаль "15 років Державній прикордонній службі України", від 24 травня 2007 року № 369 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медаль "За відзнаку в охороні морських кордонів України", від 20 квітня 2010 року № 284 "Про заснування пам’ятної медалі "65 років Великої Перемоги", від 04 березня 2011 року № 146 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медалі "20 років Державній прикордонній службі України" скасувати.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 06 квітня 2007 року № 251 "Про затвердження Порядку нагородження заохочувальними відзнаками Державної прикордонної служби України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 квітня 2007 року за № 399/13666.

5. Управлінню взаємодії з центральними органами виконавчої влади та органами військового управління (Черкасський Р.А.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної прикордонної служби України генерала армії України Литвина М.М.

Міністр 
генерал внутрішньої 
служби УкраїниВ.Ю. Захарченко


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
14 травня 2013 р. 
за № 728/23260

ПОЛОЖЕННЯ 
про відомчі заохочувальні відзнаки Державної прикордонної служби України

І. Загальні положення

1.1. Цим Положенням визначається порядок відзначення відомчими заохочувальними відзнаками Державної прикордонної служби України (далі - відзнаки) за особисті досягнення, бездоганну службу та особливі заслуги під час виконання службового обов’язку у сфері охорони державного кордону України. У Державній прикордонній службі України встановлено такі відзнаки:

Подяка Державної прикордонної служби України;

Грамота Державної прикордонної служби України;

Почесна грамота Державної прикордонної служби України;

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби";

нагрудний знак "Відмінний прикордонник";

нагрудний знак "За мужність в охороні державного кордону";

нагрудний знак "Відзнака служби".

Вищою відзнакою є нагрудний знак "Відзнака служби".

Описи відзнак Державної прикордонної служби України наведено у додатках 1 - 10 до цього Положення.

1.2. Нагородження відзнаками, за винятком нагородження нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону", медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" та "Ветеран служби", здійснюється послідовно. Іншими відзнаками нагороджуються відповідно до їх значущості у такому порядку:

оголошення Подяки Державної прикордонної служби України;

нагородження Грамотою Державної прикордонної служби України;

нагородження Почесною грамотою Державної прикордонної служби України;

нагородження нагрудним знаком "Відмінний прикордонник";

нагородження нагрудним знаком "Відзнака служби".

ІІ. Підстави для нагородження відзнаками

2.1. Подякою Державної прикордонної служби України нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за зразкове виконання військового та службового обов'язків.

2.2. Грамотою Державної прикордонної служби України нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за високий професіоналізм, зразкове виконання військового та службового обов'язків.

2.3. Почесною грамотою Державної прикордонної служби України нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за вагомі службові (трудові) досягнення.

2.4. Нагрудним знаком "Відмінний прикордонник" нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі понад 5 календарних років або 5 років трудового стажу в Державній прикордонній службі України, за зразкове виконання військового та службового обов’язків, бездоганну службу (працю) та за конкретні особисті заслуги у сфері охорони державного кордону.

2.5. Нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону" нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за особисту мужність і самовідданість, виявлені під час виконання завдань з охорони державного кордону України та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Нагородження цією відзнакою може проводитися посмертно.

2.6. Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які досягли високих показників в оперативно-службовій діяльності, є взірцем вірності Військовій присязі та зразково виконують військовий обов'язок.

Медаллю "10 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі не менш як 10 календарних років.

Медаллю "15 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі не менш як 15 календарних років.

Медаллю "20 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі не менш як 20 календарних років.

2.7. Медаллю "Ветеран служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України за умови сумлінної служби, у тому числі після звільнення у запас або у відставку, які мають вислугу на військовій службі 25 календарних років.

2.8. Нагрудним знаком "Відзнака служби" нагороджуються військовослужбовці, працівники Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі (стаж роботи) 25 календарних років і більше, а також ветерани Державної прикордонної служби України (Прикордонних військ) і ветерани праці (далі - ветерани-прикордонники), які звільнені з військової служби в запас (на пенсію), за багаторічну бездоганну службу, вагомі досягнення у сфері охорони державного кордону та особистий внесок у забезпечення розвитку Державної прикордонної служби України.

2.9. Особи, зазначені в пунктах 2.1 - 2.8 цього розділу, можуть нагороджуватися відповідними відзнаками після звільнення з військової служби (роботи) та виходу на пенсію.

2.10. Нагородження відзнаками здійснюється з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат або у випадках, визначених Головою Державної прикордонної служби України.

2.11. Протягом календарного року військовослужбовцям(ів) та працівникам(ів) Державної прикордонної служби України може бути:

оголошено Подяку Державної прикордонної служби України - до 2000 осіб;

нагороджено Грамотою Державної прикордонної служби України - до 1800 осіб;

нагороджено Почесною грамотою Державної прикордонної служби України - до 1500 осіб;

нагороджено медаллю "10 років сумлінної служби" - 2000 осіб;

нагороджено медаллю "15 років сумлінної служби" - 1500 осіб;

нагороджено медаллю "20 років сумлінної служби" - 1000 осіб;

нагороджено медаллю "Ветеран служби" - 500 осіб;

нагороджено нагрудним знаком "Відмінний прикордонник" - 1000 осіб;

нагороджено нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону України" - 500 осіб;

нагороджено нагрудним знаком "Відзнака служби" - 50 осіб.

ІІІ. Порядок подання про нагородження відзнаками

3.1. З регіональних управлінь та органів центрального підпорядкування щороку до 15 червня до Адміністрації Державної прикордонної служби України надсилається інформація про кількість осіб, які можуть бути нагороджені відзнаками, зазначеними у пунктах 2.6 та 2.7 розділу ІІ цього Положення, протягом наступного року.

3.2. Висунення кандидатур для нагородження здійснюється гласно, за місцем служби (роботи) осіб, яких рекомендують для нагородження. Порушення клопотання про нагородження військовослужбовця (працівника) перед керівниками вищого рівня здійснює начальник органу Державної прикордонної служби України (начальник структурного підрозділу Адміністрації Держприкордонслужби України - щодо особового складу, який йому безпосередньо підпорядкований).

3.3. Клопотання про нагородження, зразок якого наведено у додатку 11 до цього Положення, подається Голові Державної прикордонної служби України:

на військовослужбовців, працівників Державної прикордонної служби України та ветеранів-прикордонників - першим заступником, заступником Голови Державної прикордонної служби України, директорами департаментів Адміністрації Державної прикордонної служби України, начальниками інших структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби України, що не входять до складу департаментів, начальниками регіональних управлінь, органів центрального підпорядкування;

на військовослужбовців, які перебувають у довготермінових закордонних відрядженнях, проходять військову службу у складі миротворчого персоналу, що направляється до іноземних держав, - першим заступником, заступником Голови Державної прикордонної служби України, директорами департаментів Адміністрації Держприкордонслужби України, керівниками закордонних дипломатичних установ України та першими секретарями з прикордонних питань посольств України в суміжних державах, начальниками структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби України, що не входять до складу департаментів, після погодження із директором Міжнародно-правового департаменту Адміністрації Держприкордонслужби України.

3.4. Разом з клопотанням про нагородження медаллю або нагрудним знаком до Адміністрації Держприкордонслужби України подаються заповнений бланк нагородного листа(додаток 12) та витяг з рішення колегії регіонального управління Державної прикордонної служби України (наради командування - для органу центрального підпорядкування).

3.5. У нагородному листі зазначаються конкретні особисті заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження медаллю або нагрудним знаком, дані про цю особу та її службову (трудову) діяльність, наявність державних нагород та відомчих заохочувальних відзнак (назва відзнаки, дата заохочення), інформація про дисциплінарні стягнення, які було накладено на неї протягом року, інші дані. Нагородний лист підписується посадовою особою, яка ініціювала нагородження, скріплюється гербовою печаткою органу Державної прикордонної служби України та погоджується керівником вищого рівня.

Нагородні документи виконуються у друкованому вигляді, виправлення в них не допускаються.

3.6. За достовірність відомостей про заслуги та інших відомостей, зазначених у нагородних матеріалах, дотримання порядку, форми і строку подання відповідає керівник, який ініціював висунення кандидатури для нагородження та підписав відповідний нагородний лист.

Заповнення розділів бланка нагородного листа в частині біографічних та інших облікових даних військовослужбовця (працівника) та документальне оформлення нагородних матеріалів забезпечуються керівником відповідного кадрового підрозділу.

3.7. Кандидатури, які подаються для нагородження відзнаками, повинні характеризуватися позитивно (не мати не знятих дисциплінарних стягнень).

3.8. Клопотання про нагородження відзнакою, що подається з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат, подається в Адміністрацію Державної прикордонної служби України не пізніш як за місяць до відповідної дати або у строк, визначений Головою Державної прикордонної служби України (дня проведення урочистого заходу).

3.9. У разі внесення нагородних документів з порушенням вимог, передбачених цим Положенням, вони без реалізації повертаються посадовій особі, яка ці документи надіслала, із зазначенням причини повернення.

3.10. У разі виникнення під час розгляду клопотання про нагородження спірних питань щодо вагомості заслуг, їх відповідності певному виду відзнаки попередньо (до винесення кандидатур для нагородження на розгляд Головою Державної прикордонної служби України) подання про нагородження розглядається комісією з нагородження відзнаками, яка створюється на громадських засадах в Адміністрації Державної прикордонної служби України.

3.11. Рішення про нагородження відзнаками приймається Головою Державної прикордонної служби України або особою, яка виконує його обов’язки. Про нагородження відзнакою видається наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України.

3.12. Повторне нагородження однією й тією самою відзнакою не здійснюється, за винятком оголошення Подяки Державної прикордонної служби України, нагородження Грамотою або Почесною грамотою Державної прикордонної служби України.

3.13. Підрозділ з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечує оприлюднення інформації про нагородження осіб відзнаками.

3.14. Не подаються для нагородження нагрудними знаками:

"Відзнака служби" - особи, які були нагороджені нагрудним знаком "Почесний прикордонник України";

"За мужність в охороні державного кордону" - особи, які були нагороджені медаллю "За мужність в охороні державного кордону України", медаллю "За відзнаку в охороні морських кордонів України";

"Відмінний прикордонник" - особи, які були нагороджені нагрудним знаком "Відмінний прикордонник" І та ІІ ступенів.

3.15. Не подаються для нагородження медалями:

"Ветеран служби" - особи, які були нагороджені медалями "Ветеран Державної прикордонної служби України";

"20 років сумлінної служби" - особи, які були нагороджені медаллю "За бездоганну службу" І ступеня;

"15 років сумлінної служби" - особи, які були нагороджені медаллю "За бездоганну службу" ІІ ступеня;

"10 років сумлінної служби" - особи, які були нагороджені медаллю "За бездоганну службу" ІІІ ступеня.

IV. Порядок вручення відзнак

4.1. Вручення відзнаки проводиться в обстановці урочистості та широкої гласності. Перед врученням оголошується наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України про нагородження відзнаками.

4.2. Нагородженій особі вручаються відзнака і посвідчення, опис якого наведено у додатку 13 до цього Положення, про нагородження цією відзнакою, підписане Головою Державної прикордонної служби України чи особою, яка його заміщує, та скріплене гербовою печаткою. Посвідчення не вручається при оголошенні Подяки Державної прикордонної служби України, нагородженні Грамотою або Почесною грамотою Державної прикордонної служби України.

4.3. У разі неможливості вручити особі відзнаку за рішенням Голови Державної прикордонної служби України її вручення може бути проведено за місцем проходження нею служби (роботи) чи проживання.

Контроль за врученням відзнак покладається в таких випадках на особу, яка порушила клопотання про нагородження.

4.4. У разі нагородження особи посмертно відзнака та документ, що посвідчує нагородження нею, передаються сім’ї нагородженої особи чи за бажанням близьких родичів - у Центральний музей Державної прикордонної служби України. Передача відзнаки у цих випадках оформлюється протоколом вручення (передачі) відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України, зразок якого наведено у додатку 14 до цього Положення.

4.5. Відзнаку та документ, що засвідчує нагородження нею, вручають Голова Державної прикордонної служби України чи за його дорученням члени колегії Державної прикордонної служби України.

В окремих випадках за дорученням Голови Державної прикордонної служби України вручення відзнак та документів, що засвідчують нагородження ними, здійснюється начальниками регіональних управлінь, керівниками органів центрального підпорядкування, керівниками структурних підрозділів Адміністрації Державної прикордонної служби України.

4.6. Вручення відзнаки та документа, що засвідчує нагородження нею, повинно бути проведено протягом двох місяців з дня підписання наказу про нагородження. В окремих випадках Головою Державної прикордонної служби України строк вручення відзнаки та документа може бути продовжено.

За організацію і своєчасне вручення відзнаки та документа, що засвідчує нагородження нею, відповідає посадова особа, якій доручено провести вручення.

У разі неможливості вручення відзнаки у зазначений строк вона підлягає поверненню до підрозділу по роботі з персоналом або кадрового підрозділу Адміністрації Державної прикордонної служби України.

4.7. Про нагородження робляться відповідні записи в особових справах та трудових книжках військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України. Нагородні матеріали після їх розгляду та прийняття рішення щодо нагородження з відповідними відмітками повертаються посадовій особі, яка порушувала клопотання про нагородження, для залучення до особової справи військовослужбовця, кандидатура якого подавалася для нагородження.

4.8. Про вручення нагородженій особі відзнаки складається протокол вручення (передачі) відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України. Цей протокол підписується особою, яка вручила відзнаку, та скріплюється гербовою печаткою органу, до складу якого входить посадова особа, яка провела вручення.

Протокол надсилається до відповідного підрозділу Адміністрації Державної прикордонної служби України не пізніше як через тиждень після вручення відзнаки і зберігається у відповідних справах.

4.9. У разі втрати (псування) відзнаки дублікат не видається.

4.10. Відзнаки носяться після знаків державних нагород України та іноземних державних нагород у такій послідовності:

відзнака у вигляді медалі носиться з лівого боку грудей і розміщується після державних нагород України та іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох медалей, зазначених у пунктах 2.6 та 2.7 розділу ІІ цього Положення, носиться лише та, що була вручена останньою;

відзнаки у вигляді нагрудних знаків носяться з правого боку грудей і розміщуються нижче знаків державних нагород України, іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох нагрудних знаків носиться не більше трьох таких знаків.

Замість нагрудних знаків та медалей нагороджений відзнаками може носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України, іноземних державних нагород у такій послідовності: "Відзнака служби", "За мужність в охороні державного кордону України", "Ветеран служби", "20 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "10 років сумлінної служби", "Відмінний прикордонник".

4.11. Позбавлення нагородженого відзнаки може бути здійснено за рішенням Голови Державної прикордонної служби України в разі притягнення нагородженого до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення згідно із обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили. У таких випадках відзнака та посвідчення до неї підлягають поверненню до кадрового підрозділу Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

Додаток 1 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Подяки Державної прикордонної служби України

Бланк Подяки Державної прикордонної служби України виготовляється на папері формату А4 у вигляді книжки. По периметру бланка розташована рамка з графічним зображенням орнаменту у вигляді фрески зеленого кольору на чорному фоні.

У верхній частині аркуша, посередині, розташовано зображення малого Державного Герба України, під ним розташований напис синього кольору: "Державна прикордонна служба України".

Під написом "Державна прикордонна служба України" у два рядки розташовуються написи: "ПОДЯКА" розміром 30 мм, виконаний жовтим кольором, та "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" розміром 10 мм, виконаний синім кольором.

Під написом "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" передбачено місце для розміщення військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженого.

У нижній частині аркуша передбачено місце для розміщення напису з преамбули наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України про заохочення, за що нагороджений. Нижче передбачено місце для внесення дати й номера наказу про нагородження, а також розміщення підпису та печатки.


 

 

Додаток 2 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Грамоти Державної прикордонної служби України

Бланк Грамоти Державної прикордонної служби України виготовляється на папері формату А4 у вигляді книжки. По периметру бланка розташована рамка з графічним зображенням орнаменту у вигляді фрески зеленого кольору на чорному фоні.

У верхній частині аркуша, посередині, розташовано зображення малого Державного Герба України, під ним розташований напис синього кольору: "Державна прикордонна служба України".

Під написом "Державна прикордонна служба України" у два рядки розташовуються написи: "ГРАМОТА" розміром 30 мм, виконаний жовтим кольором, та "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" розміром 10 мм, виконаний синім кольором.

Під написом "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" передбачено місце для розміщення військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженого.

У нижній частині аркуша передбачено місце для розміщення напису з преамбули наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України про заохочення, за що нагороджений. Нижче передбачено місце для внесення дати й номера наказу про нагородження, а також розміщення підпису та печатки.


 

 

Додаток 3 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Почесної грамоти Державної прикордонної служби України

Бланк Почесної грамоти Державної прикордонної служби України виготовляється на папері формату А4 у вигляді книжки. По периметру бланка розташована рамка з графічним зображенням орнаменту у вигляді фрески зеленого кольору на чорному фоні.

У верхній частині аркуша, посередині, розташовано зображення малого Державного Герба України, під ним розташований напис синього кольору: "Державна прикордонна служба України".

Під написом "Державна прикордонна служба України" у два рядки розташовуються написи: "ПОЧЕСНА ГРАМОТА" розміром 30 мм, виконаний жовтим кольором, та "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" розміром 10 мм, виконаний синім кольором.

Під написом "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" передбачено місце для розміщення військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженого.

У нижній частині аркуша передбачено місце для розміщення напису з преамбули наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України про заохочення, за що нагороджений. Нижче передбачено місце для внесення дати й номера наказу про нагородження, а також розміщення підпису та печатки.


 

 

Додаток 4 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "10 років сумлінної служби"

Медаль "10 років сумлінної служби" виготовляється з недорогоцінного металу бронзового кольору та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест, покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якої вміщено зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "10 років сумлінної служби", по колу праворуч: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору з повздовжніми трьома малиновими по 2 мм кожна та чотирма жовтими смужками завширшки 2 мм.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута відповідною стрічкою. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 5 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "15 років сумлінної служби"

Медаль "15 років сумлінної служби" виготовляється з недорогоцінного металу білого кольору та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест, покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якого вміщено зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "15 років сумлінної служби", по колу праворуч: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору із розміщеними посередині повздовжніми смужками, зліва направо: жовта смужка - 4 мм, малинова - 2 мм, жовта - 2 мм, малинова - 2 мм, жовта - 4 мм.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута відповідною стрічкою. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 6 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "20 років сумлінної служби"

Медаль виготовляється з недорогоцінного металу жовтого кольору та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест, покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якого вміщено зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "20 років сумлінної служби", по колу праворуч: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору з однією малиновою посередині смужкою завширшки 2 мм та двома жовтими смужками по краях завширшки 6 мм кожна.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута відповідною стрічкою. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 7 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "Ветеран служби"

Медаль "Ветеран служби" виготовляється з недорогоцінного металу та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест на променях, який є окремою деталлю та покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якого вміщено щит, на ньому - зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "Ветеран служби", по колу: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору з повздовжньою малиновою смужкою завширшки 10 мм посередині та двома жовтими смужками завширшки 2 мм по краях.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками жовтого кольору розміром 2 мм з країв та малинового кольору посередині розміром 10 мм. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 8 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відмінний прикордонник"

Нагрудний знак "Відмінний прикордонник" виготовляється з недорогоцінного металу розміром 45 х 32 мм у формі щита, посередині якого розміщені промені.

У центрі щита розташовано стилізоване зображення прикордонника з собакою, прикордонного стовпа із зображенням малого Державного Герба України, стрічки з написом "Відмінний прикордонник". Прикордонний стовп покритий синьою та жовтою напівпрозорою емаллю. Напис виконаний на стрічці білого кольору "Відмінний прикордонник", покритий синьою напівпрозорою емаллю.

Усі зображення рельєфні.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою нарізного штифта з гайкою.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками білого кольору розміром 10 мм - посередині, малинового кольору розміром 2 мм - з країв. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 9 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "За мужність в охороні державного кордону"

Нагрудний знак виготовляється з недорогоцінного металу розміром 45 х 32 мм, має форму щита, всередині якого знаходяться промені, покриті прозорою зеленою емаллю. Щит, який символізує захист державного кордону, обрамлений дубовим вінком білого кольору, вгорі якого розташована стрічка кольорів Державного Прапора, посередині якої міститься зображення малого Державного Герба України.

У центрі щита розташовано стилізоване зображення прикордонника з собакою, прикордонного стовпа з тризубом, напис "За мужність" на стрічці малинового кольору. Усі зображення рельєфні. На зворотному боці знака зроблено напис "За мужність в охороні державного кордону".

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою нарізного штифта.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками посередині малинового кольору розміром 10 мм, білого кольору із країв розміром 2 мм кожна. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 10 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відзнака служби"

Нагрудний знак "Відзнака служби" виготовляється з недорогоцінного металу і має розмір 45 х 29 мм.

У центрі знака розташовані символи прикордонної служби - прикордонний стовп із зображенням малого Державного Герба України, який міститься на щиті. Прикордонний стовп символізує межу Державного кордону, щит - його захист. Зліва розміщено вінок лаврового листя, що символізує силу та славу. Зверху - Державний Прапор України, який покритий напівпрозорими жовтою та блакитною емалями. Знизу на стрічці зроблено напис: "Відзнака служби".

Напис та тризуб покриті напівпрозорою синьою емаллю. Покриття - жовтого кольору.

Усі зображення рельєфні.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою нарізного штифта з гайкою.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками посередині жовтого кольору розміром 10 мм, малинового кольору з країв розміром 2 мм кожна. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 


(Зразок)

Додаток 11 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

 

Голові Державної прикордонної 
служби України 
______________________________ 
   (військове звання, прізвище та ініціали)

Про нагородження відомчими 
заохочувальними відзнаками

 

За... (вказати стисло, за що та з нагоди чого подається(ються) особа(и) для нагородження) клопочу про нагородження прапорщика ІВАНОВА Івана Івановича та сержанта військової служби за контрактом СИДОРЕНКА Петра Петровича медалями "10 років сумлінної служби".

 

Додатки:

1. Нагородний лист на ___ арк.

 

 

2. Витяги зі службових карток на ___ арк.

 

 

3. Витяг з рішення колегії регіонального управління

 

 

на ___ арк.

__________________________________________ 
                                     (посада керівника)

 

_______________________ 
           (військове звання)

________________ 
(підпис)

________________________ 
(прізвище та ініціали)


 

 

Додаток 12 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

НАГОРОДНИЙ ЛИСТ


 

 

Додаток 13 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
посвідчення до відзнак

1. Посвідчення до відзнаки являє собою книжечку розміром 140 х 105 мм у розгорнутому вигляді у твердій обкладинці зеленого кольору.

2. У верхній частині лицьового боку обкладинки зображено малий Державний Герб України, а нижче - напис "ПОСВІДЧЕННЯ", назва відзнаки, які виконані жовтим кольором.

3. На лівому внутрішньому боці посвідчення у верхній частині напис "ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ" виконаний чорним кольором, під ним зображено малюнок відповідної винагороди та її назва.

4. З правого внутрішнього боку посвідчення до відзнак - нагрудних знаків "Відзнака служби", "За мужність в охороні державного кордону", "Відмінний прикордонник", медалей "Ветеран служби", "20 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби" та "10 років сумлінної служби" розміщується текст такого змісту:

 

"____________________________________ 
(прізвище)

____________________________________ 
(ім’я)

____________________________________ 
(по батькові)

наказ 
Адміністрації 
Державної прикордонної 
служби України

від "____" ___________ 20__ р. 
№ __________

Голова Державної 
прикордонної служби України

"_____"__________________ 20___ р." 
М.П.

 


 (Зразок)

Додаток 14 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ПРОТОКОЛ 
вручення (передачі) відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Подяки Державної прикордонної служби України

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Грамоти Державної прикордонної служби України

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Почесної грамоти Державної прикордонної служби України

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "10 років сумлінної служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "15 років сумлінної служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "20 років сумлінної служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "Ветеран служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відмінний прикордонник"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "За мужність в охороні державного кордону"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відзнака служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський