Mobile menu
plg_search_tz_portfolio_content
plg_search_tz_portfolio_categories
Контакты
Новостная лента
Ссылки
Планки | Сувениры
0 Товары 0.00 грн
Корзина Показать
заказать орденские планки он-лайн заказать медальные колодки он-лайн

Наказ № 358 "Про введення в дію Правил носіння форменого одягу особового складу органів і підрозділів цивільного захисту"

 

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Н А К А З № 3 5 8

Про введення в дію Правил носіння форменого одягу особового складу органів і підрозділів цивільного захисту

 

 

Додаток

до наказу МНС України

24.11.2005р. №358

 

ПРАВИЛА

носіння форменого одягу особовим складом органів і підрозділів цивільного захисту

 

6. Носіння орденів, медалей, орденських стрічок і стрічок медалей на планках та інших знаків відзнаки на форменому одязі.

6.1. Носіння орденів, медалей і нагрудних знаків України особами рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту на форменому одязі визнається Статутом державних нагород або відомчих відзнак.

Ордени та медалі, орденські стрічки та стрічки медалей колишнього СРСР та інших держав особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту носять за власним бажанням після орденів і медалей України.

6.2. Знаки особливої відзнаки – медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу і золота медаль «Серп і Молот» Героя Соціалістичної Праці носять при всіх формах військового одягу, за винятком літньої парадно-вихідної (в сорочці), літньої повсякденної (в куртці літній чи в сорочці), повсякденної літньої (зимової) робочої форми одягу.

6.3. Генерали служби цивільного захисту України при парадній і парадно-вихідній формі одягу носять на краватці знак відзнаки генерала служби цивільного захисту України — «Зірка генерала служби цивільного захисту України».

6.4. При парадно-вихідній і повсякденній формі одягу замість орденів та медалей носять орденські стрічки і стрічки медалей на планках, а також знаки відзнаки і нагрудні знаки.

При парадно-вихідній (у сорочці), повсякденній (у куртці повсякденній напіввовняній чи сорочці), повсякденній робочій літній (зимовій) формах одягу орденські стрічки, стрічки медалей на планках та нагрудні знаки не носять.

6.5. Орденські стрічки і стрічки медалей на планках носять з лівого боку на грудях так, щоб:

- на відкритому мундирі (кітелі), а також на парадно-вихідному мундирі і повсякденному кітелі жінок, які проходять службу за контрактом на посадах рядових, сержантів і старшин, прапорщиків та офіцерського складу, верхній край верхнього ряду стрічок знаходився нижче рівня кута лацкану на 70 мм;

- на відкритому однобортному кітелі офіцерів, прапорщиків нижній край нижнього ряду стрічок розміщувався впритул з верхнім краєм клапану нагрудної кишені.

При носінні двох і більше орденських стрічок і стрічок медалей на планках вони закріплюються в один ряд на загальній планці справа наліво, але не більше чотирьох. Стрічки, які не вміщаються на одній планці, переносяться на другу і т. д. і прикріплюються нижче першої.

6.6. Нагрудний знак про закінчення навчального закладу носять по центру над правою нагрудною кишенею, нижній край якого доторкується до клапана кишені. При наявності у особи рядового та начальницького складу нагрудних знаків двох і більше навчальних закладів носять, тільки один нагрудний знак.

 

Нагрудний знак про закінчення цивільного вищого навчального закладу (університету, інституту) дозволяється носити при відсутності нагрудного знака про закінчення вищого військово-навчального закладу на його місці.