Mobile menu
plg_search_tz_portfolio_content
plg_search_tz_portfolio_categories
Контакты
Новостная лента
Ссылки
Планки | Сувениры
0 Товары 0.00 грн
Корзина Показать
заказать орденские планки он-лайн заказать медальные колодки он-лайн

Наказ № 358 "Про введення в дію Правил носіння форменого одягу особового складу органів і підрозділів цивільного захисту"

 

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Н А К А З № 3 5 8

Про введення в дію Правил носіння форменого одягу особового складу органів і підрозділів цивільного захисту

 

 

Додаток

до наказу МНС України

24.11.2005р. №358

 

ПРАВИЛА

носіння форменого одягу особовим складом органів і підрозділів цивільного захисту

 

6. Носіння орденів, медалей, орденських стрічок і стрічок медалей на планках та інших знаків відзнаки на форменому одязі.

6.1. Носіння орденів, медалей і нагрудних знаків України особами рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту на форменому одязі визнається Статутом державних нагород або відомчих відзнак.

Ордени та медалі, орденські стрічки та стрічки медалей колишнього СРСР та інших держав особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту носять за власним бажанням після орденів і медалей України.

6.2. Знаки особливої відзнаки – медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу і золота медаль «Серп і Молот» Героя Соціалістичної Праці носять при всіх формах військового одягу, за винятком літньої парадно-вихідної (в сорочці), літньої повсякденної (в куртці літній чи в сорочці), повсякденної літньої (зимової) робочої форми одягу.

6.3. Генерали служби цивільного захисту України при парадній і парадно-вихідній формі одягу носять на краватці знак відзнаки генерала служби цивільного захисту України — «Зірка генерала служби цивільного захисту України».

6.4. При парадно-вихідній і повсякденній формі одягу замість орденів та медалей носять орденські стрічки і стрічки медалей на планках, а також знаки відзнаки і нагрудні знаки.

При парадно-вихідній (у сорочці), повсякденній (у куртці повсякденній напіввовняній чи сорочці), повсякденній робочій літній (зимовій) формах одягу орденські стрічки, стрічки медалей на планках та нагрудні знаки не носять.

6.5. Орденські стрічки і стрічки медалей на планках носять з лівого боку на грудях так, щоб:

- на відкритому мундирі (кітелі), а також на парадно-вихідному мундирі і повсякденному кітелі жінок, які проходять службу за контрактом на посадах рядових, сержантів і старшин, прапорщиків та офіцерського складу, верхній край верхнього ряду стрічок знаходився нижче рівня кута лацкану на 70 мм;

- на відкритому однобортному кітелі офіцерів, прапорщиків нижній край нижнього ряду стрічок розміщувався впритул з верхнім краєм клапану нагрудної кишені.

При носінні двох і більше орденських стрічок і стрічок медалей на планках вони закріплюються в один ряд на загальній планці справа наліво, але не більше чотирьох. Стрічки, які не вміщаються на одній планці, переносяться на другу і т. д. і прикріплюються нижче першої.

6.6. Нагрудний знак про закінчення навчального закладу носять по центру над правою нагрудною кишенею, нижній край якого доторкується до клапана кишені. При наявності у особи рядового та начальницького складу нагрудних знаків двох і більше навчальних закладів носять, тільки один нагрудний знак.

 

Нагрудний знак про закінчення цивільного вищого навчального закладу (університету, інституту) дозволяється носити при відсутності нагрудного знака про закінчення вищого військово-навчального закладу на його місці.

Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної пенітенціарної служби України

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

11.03.2013  № 404/5

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
12 березня 2013 р. 
за № 395/22927

Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної пенітенціарної служби України

Відповідно до Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" та з метою вдосконалення організації роботи із заохочення осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, спеціалістів, які не мають спеціальних звань, та інших працівників, які працюють за трудовими договорами в Державній кримінально-виконавчій службі України, за сумлінне виконання службових обов’язків, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері виконання кримінальних покарань, відзначення професіоналізму, високих досягнень у службі, багаторічну та плідну працю зазначених осіб після виходу на пенсію НАКАЗУЮ:

1. Установити відомчі заохочувальні відзнаки Державної пенітенціарної служби України:

Подяку Державної пенітенціарної служби України;

Грамоту Державної пенітенціарної служби України;

Почесну грамоту Державної пенітенціарної служби України;

нагрудний знак "За відзнаку в службі";

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби".

2. Затвердити такі, що додаються:

Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної пенітенціарної служби України;

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Подяки;

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Подяки;

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Грамоти;

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Грамоти;

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Почесної грамоти;

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Почесної грамоти;

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі";

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі";

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "10 років сумлінної служби";

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "10 років сумлінної служби";

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "15 років сумлінної служби";

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "15 років сумлінної служби";

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "20 років сумлінної служби";

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "20 років сумлінної служби";

Ескіз відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "Ветеран служби";

Опис відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "Ветеран служби";

Ескіз посвідчення до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі";

Опис посвідчення до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі";

Ескіз посвідчення до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "10 років сумлінної служби";

Ескіз посвідчення до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "15 років сумлінної служби";

Ескіз посвідчення до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "20 років сумлінної служби";

Ескіз посвідчення до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "Ветеран служби";

Опис посвідчень до відомчих заохочувальних відзнак Державної пенітенціарної служби України - медалей "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби", "Ветеран служби".

3. Державній пенітенціарній службі (Лісіцков О.В.):

3.1. Забезпечити фінансування витрат, пов’язаних із виготовленням відомчих заохочувальних відзнак, посвідчень і футлярів до них у межах видатків, передбачених у державному бюджеті на утримання Державної пенітенціарної служби.

3.2. Організувати виготовлення відомчих заохочувальних відзнак, посвідчень і футлярів до них, їх облік, зберігання та надсилання разом з нагородними листами до територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та навчальних закладів, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби.

4. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку.

5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 05 березня 2012 року № 369/5 "Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної пенітенціарної служби України та затвердження положень про них", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 березня 2012 року за № 375/20688.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної пенітенціарної служби генерал-лейтенанта внутрішньої служби Сидоренка С.М. та департамент по роботі з персоналом апарату Державної пенітенціарної служби (Зінченко С.А.).

Міністр

Олександр Лавринович

ПОГОДЖЕНО: 

Голова Державної пенітенціарної служби України 

Голова Комісії державних нагород та геральдикиО.В. Лісіцков 

С. Льовочкін


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
12 березня 2013 р. 
за № 395/22927

ПОЛОЖЕННЯ 
про відомчі заохочувальні відзнаки Державної пенітенціарної служби України

I. Загальні положення

1.1. Цим Положенням визначається порядок відзначення відомчими заохочувальними відзнаками Державної пенітенціарної служби України осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, спеціалістів, які не мають спеціальних звань, та інших працівників, які працюють за трудовими договорами в Державній кримінально-виконавчій службі України (далі - працівники кримінально-виконавчої служби), за сумлінне виконання службових обов’язків, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері виконання кримінальних покарань, а також відзначення професіоналізму, високих досягнень у службі, багаторічну та плідну працю зазначених осіб після виходу на пенсію.

1.2. До відомчих заохочувальних відзнак Державної пенітенціарної служби України (далі - відомчі відзнаки) належать:

Подяка Державної пенітенціарної служби України;

Грамота Державної пенітенціарної служби України;

Почесна грамота Державної пенітенціарної служби України;

Нагрудний знак "За відзнаку в службі";

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби".

1.3. Подякою Державної пенітенціарної служби України нагороджуються особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України за досягнення у службовій підготовці, особисту ініціативу, виявлену при виконанні службового обов’язку, працівники кримінально-виконавчої служби.

1.4. Грамотою Державної пенітенціарної служби України нагороджуються особи начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України за високі показники при виконанні службового обов’язку, професіоналізм та працівники кримінально-виконавчої служби за зразкове виконання посадових обов'язків і плідну працю.

1.5. Почесною грамотою Державної пенітенціарної служби України нагороджуються особи начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України за багаторічну й бездоганну службу при виконанні службового обов’язку, особисту ініціативу і самовідданість, працівники кримінально-виконавчої служби за зразкове виконання посадових обов'язків, багаторічну і плідну працю.

1.6. Нагрудним знаком "За відзнаку в службі" нагороджуються особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України за високі показники, сміливі та самовіддані дії при виконанні службових обов’язків.

1.7. Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" нагороджуються особи начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які сумлінно ставляться до виконання службових обов’язків і мають вислугу років у календарному обчисленні:

"10 років сумлінної служби" - 10 років;

"15 років сумлінної служби" - 15 років;

"20 років сумлінної служби" - 20 років;

Повторне нагородження медалями не здійснюється.

До вислуги років зараховуються періоди служби, які враховуються для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 10 вересня 2012 року № 1341/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 11 вересня 2012 року за № 1564/21876 (із змінами).

1.8. Медаллю "Ветеран служби" нагороджуються особи начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які мають вислугу 25 років і більше у календарному обчисленні, за багаторічну бездоганну службу, пов’язану з реалізацією державної політики у сфері виконання кримінальних покарань, а також відзначення професіоналізму, високих досягнень у службі.

1.9. Особи, зазначені в пунктах 1.3 - 1.5 та 1.7 цього Положення, можуть нагороджуватися відповідними відомчими відзнаками також після виходу на пенсію.

1.10. Гранична кількість нагороджених відомчими відзнаками протягом календарного року не може перевищувати:

Подякою Державної пенітенціарної служби України - 500;

Грамотою Державної пенітенціарної служби України - 500;

Почесною грамотою Державної пенітенціарної служби України - 500;

нагрудним знаком "За відзнаку в службі" - 500;

медаллю "10 років сумлінної служби" - 5000;

медаллю "15 років сумлінної служби" - 3000;

медаллю "20 років сумлінної служби" - 1000;

медаллю "Ветеран служби" - 500.

II. Порядок представлення до нагородження відомчими відзнаками

2.1. Висунення кандидатур для нагородження відомчими відзнаками здійснюється заступниками Голови Державної пенітенціарної служби, начальниками структурних підрозділів апарату Державної пенітенціарної служби, начальниками управлінь (відділів) Державної пенітенціарної служби в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві та Київській області, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, де проходять службу (працюють) особи, які висуваються на заохочення, керівниками навчальних закладів, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби (далі - особа, яка порушила клопотання про нагородження).

2.2. Стосовно особи, яка висувається на нагородження, складається нагородний лист за формою згідно з додатком 1 до цього Положення у двох примірниках, у якому зазначаються досягнення в службовій діяльності, які є підставою для нагородження.

Нагородний лист підписується посадовою особою, яка ініціювала нагородження, та подається до кадрової служби апарату Державної пенітенціарної служби.

Нагородний лист, що надсилається до Державної пенітенціарної служби, скріплюється гербовою печаткою та надсилається для погодження до територіального органу управління Державної пенітенціарної служби та до кадрової служби апарату Державної пенітенціарної служби.

Перший примірник нагородного листа подається кадровою службою апарату Державної пенітенціарної служби на розгляд керівника Державної пенітенціарної служби. Другий примірник нагородного листа залишається на зберіганні в кадровій службі територіального органу управління Державної пенітенціарної служби чи навчального закладу, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби.

2.3. При недотриманні порядку представлення до нагородження надіслані до кадрової служби апарату Державної пенітенціарної служби матеріали щодо заохочення відомчими відзнаками не розглядаються.

III. Порядок вручення та носіння відомчих відзнак

3.1. Вручення відомчої відзнаки здійснюється в урочистій обстановці Головою Державної пенітенціарної служби або за його дорученням особою, яка порушила клопотання про нагородження.

Особі, нагородженій нагрудним знаком чи медаллю, разом з відзнакою вручається посвідчення встановленого зразка.

Про факт нагородження відомчою відзнакою робиться відповідний запис в особовій справі нагородженої особи.

3.2. У разі нагородження особи посмертно відомча відзнака та документ, що посвідчує нагородження нею, передаються сім’ї нагородженої особи.

3.3. Повторне нагородження відомчими відзнаками, зазначеними в пунктах 1.3 - 1.5 цього Положення, протягом одного року не здійснюється.

3.4. У разі втрати (псування) відомчої відзнаки або посвідчення до неї дублікати не видаються.

3.5. Про вручення нагородженій особі відомчої відзнаки складається протокол вручення відомчої заохочувальної відзнаки за формою згідно з додатком 2 до цього Положення.

Протокол підписується посадовою особою, яка вручила відзнаку, та скріплюється гербовою печаткою відповідного територіального органу управління Державної пенітенціарної служби, установи виконання покарань та слідчого ізолятора, навчального закладу, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби, та надсилається до кадрової служби апарату Державної пенітенціарної служби не пізніше ніж через тиждень після вручення відзнаки і зберігається у відповідних справах.

3.6. Відомчі відзнаки і посвідчення до них після смерті нагородженої особи залишаються в її родині.

3.7. Позбавлення відомчої відзнаки у разі засудження нагородженої особи за скоєння злочину згідно з вироком суду, який набрав законної сили, оформлюється наказом Голови Державної пенітенціарної служби за відповідним поданням.

3.8. Відомча відзнака у вигляді медалі носиться з лівого боку грудей і розміщується після знаків державних нагород України та іноземних державних нагород. За наявності в особи кількох медалей, зазначених у пункті 1.2 розділу І цього Положення, носиться лише та, що була вручена останньою.

3.9. Замість нагрудного знака та медалей нагороджена особа має право носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України, іноземних державних нагород.

3.10. Відомчі відзнаки у вигляді нагрудних знаків носяться з правого боку грудей і розміщуються нижче знаків державних нагород України, іноземних державних нагород.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 


 

Додаток 1 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної пенітенціарної 
служби України

НАГОРОДНИЙ ЛИСТ


 

 

Додаток 2 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної пенітенціарної 
служби України

ПРОТОКОЛ 
вручення відомчої заохочувальної відзнаки

______________________________________________________________________________ 
                                                                                   (назва відомчої відзнаки)

Державної пенітенціарної служби України

Місце вручення________________________________________________________________ 
                                                                                                (найменування органу, установи)

Дата вручення_________________________________________________________________ 
                                                                                                    (число, місяць, рік)

Мною, _______________________________________________________________________ 
                                                                          (посада, прізвище та ініціали того, хто вручає)

_____________________________________________________________________________,

вручено відомчу заохочувальну відзнаку ___________________________________________ 
                                                                                                                                 (назва відомчої відзнаки)

_____________________________________________________________________________

Державної пенітенціарної служби України і посвідчення до неї _____________________________________________________________________________ 
                              (спеціальне звання, прізвище, ім’я та по батькові, посада нагородженої особи)

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________,

нагородженому(ій) наказом Державної пенітенціарної служби України 
від "____" _________ 20_____р. №______.

_____________________________ 
                              (посада)

________________________________ (прізвище, ініціали та підпис)


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Подяки Державної пенітенціарної служби України

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Подяки Державної пенітенціарної служби України

Бланк Подяки Державної пенітенціарної служби України виготовляється на розташованому вертикально паперовому носії, який має розмір 210 х 297 мм. По периметру бланка розташовується орнаментальна рамка сріблястого кольору, яку покладено на фон сірих тонів.

У верхній третині аркуша, посередині, розміщується емблема Державної пенітенціарної служби України.

Під емблемою, у три рядки, розміщуються написи: "ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ"; "ПОДЯКА"; "ОГОЛОШУЄТЬСЯ".

У центрі аркуша передбачено поле для зазначення прізвища, імені та по батькові нагородженої особи.

У нижній частині аркуша, у два рядки, розміщуються написи: "Голова"; "Наказ від "__"______ 20__року № _____".

Напис "ПОДЯКА" - сріблястого кольору; всі інші - темно-сірого.

Бланк має фонову сітку сірого кольору.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Грамоти Державної пенітенціарної служби України

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Грамоти Державної пенітенціарної служби України

Бланк Грамоти Державної пенітенціарної служби України виготовляється на розташованому вертикально паперовому носії, який має розмір 210 х 297 мм. По периметру бланка розташовується рамка золотистого кольору, яку покладено на фон сіро-блакитних тонів.

У верхній третині аркуша, посередині, розміщується емблема Державної пенітенціарної служби України.

Під емблемою, у три рядки, розміщуються написи: "ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ"; "ГРАМОТА"; "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ".

У центрі аркуша передбачено поле для зазначення прізвища, імені та по батькові нагородженої особи.

У нижній частині аркуша, у два рядки, розміщуються написи: "Голова"; "Наказ від "__"______ 20__року № _____".

Напис "ГРАМОТА" - золотистого кольору; всі інші - темно-сірого.

Бланк має фонову сітку сірого кольору.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Почесної грамоти Державної пенітенціарної служби України

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - Почесної грамоти Державної пенітенціарної служби України

Бланк Почесної грамоти Державної пенітенціарної служби України виготовляється на розташованому вертикально паперовому носії, який має розмір 210 х 297 мм. По периметру бланка розташовуються рамки золотистого та сріблястого кольорів, які покладено на сіро-синій фон.

У верхній третині аркуша, посередині, розміщується емблема Державної пенітенціарної служби України.

Під емблемою, у чотири рядки, розміщуються написи: "ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ"; "ПОЧЕСНА" "ГРАМОТА"; "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ".

У центрі аркуша передбачено поле для зазначення прізвища, імені та по батькові нагородженої особи.

У нижній частині аркуша, у два рядки, розміщуються написи: "Голова"; "Наказ від "__"______ 20__року № _____".

Напис "ПОЧЕСНА ГРАМОТА" - золотистого кольору; всі інші - темно-сірого.

Бланк має фонову сітку сірого кольору.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі"

Відзнака має форму восьмикутної променистої зірки з розбіжними променями сріблястого кольору.

У центрі зірки вміщено круглий золотистий медальйон, який покладено на два перехрещені мечі золотистого кольору вістрями донизу.

У верхній частині медальйона розміщено малий Державний Герб України, а в нижній - стрічку з написом чорного кольору "ЗА ВІДЗНАКУ В СЛУЖБІ".

У центрі медальйона на синьому тлі розташовано центральні елементи емблеми Державної пенітенціарної служби України в обрамленні лаврових гілок.

Діаметр відзнаки - 45 мм.

На зворотному боці відзнаки передбачено місце для порядкового номера та розміщено застібку для кріплення до одягу (нарізний штифт з гайкою).

Стрічка до відзнаки муарова шириною 28 мм, синього кольору з поздовжніми кольоровими симетричними смужками: на відстані 2 мм від країв - малинові по 2 мм, далі до центру, на відстані 9 мм від країв, сріблясті та золотисті по 2 мм кожна. По центру - малинова 1 мм.

Планка до відзнаки - 28 х 12 мм, обтягнута відповідною стрічкою.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "10 років сумлінної служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "10 років сумлінної служби"

Медаль "10 років сумлінної служби" має форму кола діаметром 32 мм бронзового кольору. На лицьовому боці медалі в центрі зображено центральні елементи емблеми Державної пенітенціарної служби України.

По колу медаль обрамлено бортиком з написом "ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ".

У верхній частині медалі зображено малий Державний Герб України.

На зворотному боці медалі розташовані: з лівого боку по колу - гілка з дубового та калинового листя; з правого боку - напис у чотири рядки: "10"; "років"; "сумлінної"; "служби".

Медаль має випуклий бортик.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм.

Стрічка до відзнаки муарова шириною 28 мм, синього кольору з поздовжніми жовтими смужками 2 мм по краях. По центру - три малинові смужки 2 мм на відстані 2 мм одна від одної.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою застібки із запобіжником, що знаходиться на зворотному боці колодки.

Планка до медалі - 28 х 12 мм, обтягнута відповідною стрічкою.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "15 років сумлінної служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "15 років сумлінної служби"

Медаль "15 років сумлінної служби" має форму кола діаметром 32 мм сріблястого кольору. На лицьовому боці медалі в центрі зображено центральні елементи емблеми Державної пенітенціарної служби України.

По колу медаль обрамлено бортиком синього кольору з написом "ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ".

У верхній частині медалі зображено малий Державний Герб України.

На зворотному боці медалі розташовані: з лівого боку по колу - гілка з дубового та калинового листя; з правого боку - напис у чотири рядки: "15"; "років"; "сумлінної"; "служби".

Медаль має випуклий бортик.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм.

Стрічка до відзнаки муарова шириною 28 мм, синього кольору з поздовжніми жовтими смужками 2 мм по краях. По центру - дві малинові смужки 2 мм на відстані 2 мм одна від одної.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою застібки із запобіжником, що знаходиться на зворотному боці колодки.

Планка до медалі - 28 х 12 мм, обтягнута відповідною стрічкою.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "20 років сумлінної служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "20 років сумлінної служби"

Медаль "20 років сумлінної служби" має форму кола діаметром 32 мм золотистого кольору. На лицьовому боці медалі в центрі зображено центральні елементи емблеми Державної пенітенціарної служби України.

По колу медаль обрамлено бортиком синього кольору з написом "ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ".

У верхній частині медалі зображено малий Державний Герб України.

На зворотному боці медалі розташовані: з лівого боку по колу - гілка з дубового та калинового листя; з правого боку - напис у чотири рядки: "20"; "років"; "сумлінної"; "служби".

Медаль має випуклий бортик.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм.

Стрічка до відзнаки муарова шириною 28 мм, синього кольору з поздовжніми жовтими смужками 2 мм по краях. По центру - малинова смужка 2 мм.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою застібки із запобіжником, що знаходиться на зворотному боці колодки.

Планка до медалі - 28 х 12 мм, обтягнута відповідною стрічкою.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "Ветеран служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "Ветеран служби"

Медаль "Ветеран служби" має форму кола діаметром 32 мм золотистого кольору. На лицьовому боці медалі в центрі на тлі стилізованих променів зображено центральні елементи емблеми Державної пенітенціарної служби України.

По колу медаль обрамлено подвійним бортиком з червоною смужкою.

У верхній частині медалі зображено малий Державний Герб України.

На зворотному боці медалі розташовані: з лівого боку по колу - гілка з дубового та калинового листя; з правого боку по колу - напис "ДЕРЖАВНА ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ", посередині - напис у два рядки: "ВЕТЕРАН"; "СЛУЖБИ".

Медаль має випуклий бортик.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм.

Стрічка до відзнаки муарова шириною 28 мм, синього кольору з поздовжніми жовтими смужками 2 мм по краях. По центру - малинова смужка 10 мм.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою застібки із запобіжником, що знаходиться на зворотному боці колодки.

Планка до медалі - 28 х 12 мм, обтягнута відповідною стрічкою.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ ПОСВІДЧЕННЯ 
до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС 
посвідчення до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - нагрудного знака "За відзнаку в службі"

Посвідчення має розмір у розгорнутому вигляді 160 х 110 мм, у складеному - 78 х 110 мм.

Обкладинка посвідчення - бордового кольору із зображенням імітації мармуру.

На першій сторінці посвідчення розміщено малий Державний Герб України та напис "ПОСВІДЧЕННЯ" золотистого кольору.

Внутрішня сторона обкладинки складається з двох частин розміром 70 х 105 мм кожна.

У лівій частині бланка посвідчення зверху розміщено напис у три рядки: "ДЕРЖАВНА"; "ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА"; "УКРАЇНИ".

Під написом передбачено поле для розміщення зображення відповідної відзнаки та її порядкового номера.

Фон бланка посвідчення світло-блакитний муаровий.

На правій частині бланка посвідчення у верхній половині розташовано чотири горизонтальні смужки для розміщення спеціального або військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженої особи. Під кожною смужкою є відповідний напис: "звання"; "прізвище"; "ім’я"; "по батькові". Посередині сторінки розміщено напис у три рядки: "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ"; "відомчою заохочувальною відзнакою -"; " нагрудним знаком". Під написом "нагрудним знаком" розміщено напис у два рядки: "ЗА ВІДЗНАКУ"; "В СЛУЖБІ". У нижній частині у п’ять рядків розміщено написи: "Наказ Державної пенітенціарної"; "служби України"; "від "___"_________20___ р. №___"; "Голова ____________________"; "м.п.".

Усі написи - чорного кольору.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ ПОСВІДЧЕННЯ 
до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "10 років сумлінної служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ ПОСВІДЧЕННЯ 
до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "15 років сумлінної служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ ПОСВІДЧЕННЯ 
до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "20 років сумлінної служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ЕСКІЗ ПОСВІДЧЕННЯ 
до відомчої заохочувальної відзнаки Державної пенітенціарної служби України - медалі "Ветеран служби"

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
юстиції України 
11.03.2013  № 404/5

ОПИС ПОСВІДЧЕНЬ 
до відомчих заохочувальних відзнак Державної пенітенціарної служби України - медалей "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби", "Ветеран служби"

Посвідчення має розмір у розгорнутому вигляді 105 х 145 мм, у складеному - 105 х 72 мм.

Зовнішній бік посвідчення має синій фон із зображенням імітації шкіри.

На першій сторінці посвідчення розміщено малий Державний Герб України та напис "ПОСВІДЧЕННЯ" золотистого кольору.

Внутрішня сторона посвідчення має світло-блакитний муаровий фон.

На другій сторінці посвідчення зверху розміщено напис у три рядки: "ДЕРЖАВНА"; "ПЕНІТЕНЦІАРНА СЛУЖБА"; "УКРАЇНИ".

Під написом передбачено поле для розміщення зображення відповідної відзнаки.

На третій сторінці посвідчення у верхній частині розташовано чотири горизонтальні смужки для зазначення спеціального або військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженої особи. Під кожною зі смужок є відповідний напис: "звання"; "прізвище"; "ім’я"; "по батькові". Посередині сторінки розміщено напис у три рядки: "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ"; "відомчою заохочувальною відзнакою -"; "медаллю". Під написом "медаллю" передбачено поле для назви відповідної відзнаки. У нижній частині сторінки у п’ять рядків розміщено написи: "Наказ Державної пенітенціарної служби"; "України"; "від "___"_________20___ р. №___"; "Голова ____________________"; "м.п.".

Усі написи - чорного кольору.

Директор Департаменту 
взаємодії з органами влади


О.В. Зеркаль

Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.04.2013  № 368

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
14 травня 2013 р. 
за № 728/23260

Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України

На виконання Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" та з метою вдосконалення організації роботи із заохочення особового складу Державної прикордонної служби України НАКАЗУЮ:

1. Установити відомчі заохочувальні відзнаки Державної прикордонної служби України:

Подяка Державної прикордонної служби України;

Грамота Державної прикордонної служби України;

Почесна грамота Державної прикордонної служби України;

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби";

нагрудний знак "Відмінний прикордонник";

нагрудний знак "За мужність в охороні державного кордону";

нагрудний знак "Відзнака служби".

2. Затвердити такі, що додаються:

Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної прикордонної служби України;

ескізи відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України:

Подяки Державної прикордонної служби України;

Грамоти Державної прикордонної служби України;

Почесної грамоти Державної прикордонної служби України;

медалі "10 років сумлінної служби";

медалі "15 років сумлінної служби";

медалі "20 років сумлінної служби";

медалі "Ветеран служби";

нагрудного знака "Відмінний прикордонник";

нагрудного знака "За мужність в охороні державного кордону";

нагрудного знака "Відзнака служби".

3. Накази Адміністрації Державної прикордонної служби України від 23 лютого 2004 року № 188 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медалі "За сумлінну службу" (зі змінами), від 30 квітня 2004 року № 363 "Про заснування відомчих заохочувальних нагрудних знаків "Відмінний прикордонник" І-го та ІІ-го ступенів" (зі змінами), від 30 квітня 2004 року № 365 "Про заснування відомчих заохочувальних відзнак - медалей "За бездоганну службу" І-го, ІІ-го, ІІІ-го ступенів та "Ветеран Державної прикордонної служби України" (зі змінами), від 17 грудня 2004 року № 950 " Про заснування заохочувальної відзнаки "Почесний прикордонник України" (зі змінами), від 21 січня 2005 року № 44 "Про встановлення відомчої заохочувальної відзнаки - медалі "За мужність в охороні державного кордону України" (зі змінами), від 10 травня 2007 року № 318 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медаль "15 років Державній прикордонній службі України", від 24 травня 2007 року № 369 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медаль "За відзнаку в охороні морських кордонів України", від 20 квітня 2010 року № 284 "Про заснування пам’ятної медалі "65 років Великої Перемоги", від 04 березня 2011 року № 146 "Про заснування відомчої заохочувальної відзнаки - медалі "20 років Державній прикордонній службі України" скасувати.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 06 квітня 2007 року № 251 "Про затвердження Порядку нагородження заохочувальними відзнаками Державної прикордонної служби України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 квітня 2007 року за № 399/13666.

5. Управлінню взаємодії з центральними органами виконавчої влади та органами військового управління (Черкасський Р.А.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної прикордонної служби України генерала армії України Литвина М.М.

Міністр 
генерал внутрішньої 
служби УкраїниВ.Ю. Захарченко


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
14 травня 2013 р. 
за № 728/23260

ПОЛОЖЕННЯ 
про відомчі заохочувальні відзнаки Державної прикордонної служби України

І. Загальні положення

1.1. Цим Положенням визначається порядок відзначення відомчими заохочувальними відзнаками Державної прикордонної служби України (далі - відзнаки) за особисті досягнення, бездоганну службу та особливі заслуги під час виконання службового обов’язку у сфері охорони державного кордону України. У Державній прикордонній службі України встановлено такі відзнаки:

Подяка Державної прикордонної служби України;

Грамота Державної прикордонної служби України;

Почесна грамота Державної прикордонної служби України;

медаль "10 років сумлінної служби";

медаль "15 років сумлінної служби";

медаль "20 років сумлінної служби";

медаль "Ветеран служби";

нагрудний знак "Відмінний прикордонник";

нагрудний знак "За мужність в охороні державного кордону";

нагрудний знак "Відзнака служби".

Вищою відзнакою є нагрудний знак "Відзнака служби".

Описи відзнак Державної прикордонної служби України наведено у додатках 1 - 10 до цього Положення.

1.2. Нагородження відзнаками, за винятком нагородження нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону", медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" та "Ветеран служби", здійснюється послідовно. Іншими відзнаками нагороджуються відповідно до їх значущості у такому порядку:

оголошення Подяки Державної прикордонної служби України;

нагородження Грамотою Державної прикордонної служби України;

нагородження Почесною грамотою Державної прикордонної служби України;

нагородження нагрудним знаком "Відмінний прикордонник";

нагородження нагрудним знаком "Відзнака служби".

ІІ. Підстави для нагородження відзнаками

2.1. Подякою Державної прикордонної служби України нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за зразкове виконання військового та службового обов'язків.

2.2. Грамотою Державної прикордонної служби України нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за високий професіоналізм, зразкове виконання військового та службового обов'язків.

2.3. Почесною грамотою Державної прикордонної служби України нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за вагомі службові (трудові) досягнення.

2.4. Нагрудним знаком "Відмінний прикордонник" нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі понад 5 календарних років або 5 років трудового стажу в Державній прикордонній службі України, за зразкове виконання військового та службового обов’язків, бездоганну службу (працю) та за конкретні особисті заслуги у сфері охорони державного кордону.

2.5. Нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону" нагороджуються військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України за особисту мужність і самовідданість, виявлені під час виконання завдань з охорони державного кордону України та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Нагородження цією відзнакою може проводитися посмертно.

2.6. Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які досягли високих показників в оперативно-службовій діяльності, є взірцем вірності Військовій присязі та зразково виконують військовий обов'язок.

Медаллю "10 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі не менш як 10 календарних років.

Медаллю "15 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі не менш як 15 календарних років.

Медаллю "20 років сумлінної служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі не менш як 20 календарних років.

2.7. Медаллю "Ветеран служби" нагороджуються військовослужбовці Державної прикордонної служби України за умови сумлінної служби, у тому числі після звільнення у запас або у відставку, які мають вислугу на військовій службі 25 календарних років.

2.8. Нагрудним знаком "Відзнака служби" нагороджуються військовослужбовці, працівники Державної прикордонної служби України, які мають вислугу на військовій службі (стаж роботи) 25 календарних років і більше, а також ветерани Державної прикордонної служби України (Прикордонних військ) і ветерани праці (далі - ветерани-прикордонники), які звільнені з військової служби в запас (на пенсію), за багаторічну бездоганну службу, вагомі досягнення у сфері охорони державного кордону та особистий внесок у забезпечення розвитку Державної прикордонної служби України.

2.9. Особи, зазначені в пунктах 2.1 - 2.8 цього розділу, можуть нагороджуватися відповідними відзнаками після звільнення з військової служби (роботи) та виходу на пенсію.

2.10. Нагородження відзнаками здійснюється з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат або у випадках, визначених Головою Державної прикордонної служби України.

2.11. Протягом календарного року військовослужбовцям(ів) та працівникам(ів) Державної прикордонної служби України може бути:

оголошено Подяку Державної прикордонної служби України - до 2000 осіб;

нагороджено Грамотою Державної прикордонної служби України - до 1800 осіб;

нагороджено Почесною грамотою Державної прикордонної служби України - до 1500 осіб;

нагороджено медаллю "10 років сумлінної служби" - 2000 осіб;

нагороджено медаллю "15 років сумлінної служби" - 1500 осіб;

нагороджено медаллю "20 років сумлінної служби" - 1000 осіб;

нагороджено медаллю "Ветеран служби" - 500 осіб;

нагороджено нагрудним знаком "Відмінний прикордонник" - 1000 осіб;

нагороджено нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону України" - 500 осіб;

нагороджено нагрудним знаком "Відзнака служби" - 50 осіб.

ІІІ. Порядок подання про нагородження відзнаками

3.1. З регіональних управлінь та органів центрального підпорядкування щороку до 15 червня до Адміністрації Державної прикордонної служби України надсилається інформація про кількість осіб, які можуть бути нагороджені відзнаками, зазначеними у пунктах 2.6 та 2.7 розділу ІІ цього Положення, протягом наступного року.

3.2. Висунення кандидатур для нагородження здійснюється гласно, за місцем служби (роботи) осіб, яких рекомендують для нагородження. Порушення клопотання про нагородження військовослужбовця (працівника) перед керівниками вищого рівня здійснює начальник органу Державної прикордонної служби України (начальник структурного підрозділу Адміністрації Держприкордонслужби України - щодо особового складу, який йому безпосередньо підпорядкований).

3.3. Клопотання про нагородження, зразок якого наведено у додатку 11 до цього Положення, подається Голові Державної прикордонної служби України:

на військовослужбовців, працівників Державної прикордонної служби України та ветеранів-прикордонників - першим заступником, заступником Голови Державної прикордонної служби України, директорами департаментів Адміністрації Державної прикордонної служби України, начальниками інших структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби України, що не входять до складу департаментів, начальниками регіональних управлінь, органів центрального підпорядкування;

на військовослужбовців, які перебувають у довготермінових закордонних відрядженнях, проходять військову службу у складі миротворчого персоналу, що направляється до іноземних держав, - першим заступником, заступником Голови Державної прикордонної служби України, директорами департаментів Адміністрації Держприкордонслужби України, керівниками закордонних дипломатичних установ України та першими секретарями з прикордонних питань посольств України в суміжних державах, начальниками структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби України, що не входять до складу департаментів, після погодження із директором Міжнародно-правового департаменту Адміністрації Держприкордонслужби України.

3.4. Разом з клопотанням про нагородження медаллю або нагрудним знаком до Адміністрації Держприкордонслужби України подаються заповнений бланк нагородного листа(додаток 12) та витяг з рішення колегії регіонального управління Державної прикордонної служби України (наради командування - для органу центрального підпорядкування).

3.5. У нагородному листі зазначаються конкретні особисті заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження медаллю або нагрудним знаком, дані про цю особу та її службову (трудову) діяльність, наявність державних нагород та відомчих заохочувальних відзнак (назва відзнаки, дата заохочення), інформація про дисциплінарні стягнення, які було накладено на неї протягом року, інші дані. Нагородний лист підписується посадовою особою, яка ініціювала нагородження, скріплюється гербовою печаткою органу Державної прикордонної служби України та погоджується керівником вищого рівня.

Нагородні документи виконуються у друкованому вигляді, виправлення в них не допускаються.

3.6. За достовірність відомостей про заслуги та інших відомостей, зазначених у нагородних матеріалах, дотримання порядку, форми і строку подання відповідає керівник, який ініціював висунення кандидатури для нагородження та підписав відповідний нагородний лист.

Заповнення розділів бланка нагородного листа в частині біографічних та інших облікових даних військовослужбовця (працівника) та документальне оформлення нагородних матеріалів забезпечуються керівником відповідного кадрового підрозділу.

3.7. Кандидатури, які подаються для нагородження відзнаками, повинні характеризуватися позитивно (не мати не знятих дисциплінарних стягнень).

3.8. Клопотання про нагородження відзнакою, що подається з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат, подається в Адміністрацію Державної прикордонної служби України не пізніш як за місяць до відповідної дати або у строк, визначений Головою Державної прикордонної служби України (дня проведення урочистого заходу).

3.9. У разі внесення нагородних документів з порушенням вимог, передбачених цим Положенням, вони без реалізації повертаються посадовій особі, яка ці документи надіслала, із зазначенням причини повернення.

3.10. У разі виникнення під час розгляду клопотання про нагородження спірних питань щодо вагомості заслуг, їх відповідності певному виду відзнаки попередньо (до винесення кандидатур для нагородження на розгляд Головою Державної прикордонної служби України) подання про нагородження розглядається комісією з нагородження відзнаками, яка створюється на громадських засадах в Адміністрації Державної прикордонної служби України.

3.11. Рішення про нагородження відзнаками приймається Головою Державної прикордонної служби України або особою, яка виконує його обов’язки. Про нагородження відзнакою видається наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України.

3.12. Повторне нагородження однією й тією самою відзнакою не здійснюється, за винятком оголошення Подяки Державної прикордонної служби України, нагородження Грамотою або Почесною грамотою Державної прикордонної служби України.

3.13. Підрозділ з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечує оприлюднення інформації про нагородження осіб відзнаками.

3.14. Не подаються для нагородження нагрудними знаками:

"Відзнака служби" - особи, які були нагороджені нагрудним знаком "Почесний прикордонник України";

"За мужність в охороні державного кордону" - особи, які були нагороджені медаллю "За мужність в охороні державного кордону України", медаллю "За відзнаку в охороні морських кордонів України";

"Відмінний прикордонник" - особи, які були нагороджені нагрудним знаком "Відмінний прикордонник" І та ІІ ступенів.

3.15. Не подаються для нагородження медалями:

"Ветеран служби" - особи, які були нагороджені медалями "Ветеран Державної прикордонної служби України";

"20 років сумлінної служби" - особи, які були нагороджені медаллю "За бездоганну службу" І ступеня;

"15 років сумлінної служби" - особи, які були нагороджені медаллю "За бездоганну службу" ІІ ступеня;

"10 років сумлінної служби" - особи, які були нагороджені медаллю "За бездоганну службу" ІІІ ступеня.

IV. Порядок вручення відзнак

4.1. Вручення відзнаки проводиться в обстановці урочистості та широкої гласності. Перед врученням оголошується наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України про нагородження відзнаками.

4.2. Нагородженій особі вручаються відзнака і посвідчення, опис якого наведено у додатку 13 до цього Положення, про нагородження цією відзнакою, підписане Головою Державної прикордонної служби України чи особою, яка його заміщує, та скріплене гербовою печаткою. Посвідчення не вручається при оголошенні Подяки Державної прикордонної служби України, нагородженні Грамотою або Почесною грамотою Державної прикордонної служби України.

4.3. У разі неможливості вручити особі відзнаку за рішенням Голови Державної прикордонної служби України її вручення може бути проведено за місцем проходження нею служби (роботи) чи проживання.

Контроль за врученням відзнак покладається в таких випадках на особу, яка порушила клопотання про нагородження.

4.4. У разі нагородження особи посмертно відзнака та документ, що посвідчує нагородження нею, передаються сім’ї нагородженої особи чи за бажанням близьких родичів - у Центральний музей Державної прикордонної служби України. Передача відзнаки у цих випадках оформлюється протоколом вручення (передачі) відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України, зразок якого наведено у додатку 14 до цього Положення.

4.5. Відзнаку та документ, що засвідчує нагородження нею, вручають Голова Державної прикордонної служби України чи за його дорученням члени колегії Державної прикордонної служби України.

В окремих випадках за дорученням Голови Державної прикордонної служби України вручення відзнак та документів, що засвідчують нагородження ними, здійснюється начальниками регіональних управлінь, керівниками органів центрального підпорядкування, керівниками структурних підрозділів Адміністрації Державної прикордонної служби України.

4.6. Вручення відзнаки та документа, що засвідчує нагородження нею, повинно бути проведено протягом двох місяців з дня підписання наказу про нагородження. В окремих випадках Головою Державної прикордонної служби України строк вручення відзнаки та документа може бути продовжено.

За організацію і своєчасне вручення відзнаки та документа, що засвідчує нагородження нею, відповідає посадова особа, якій доручено провести вручення.

У разі неможливості вручення відзнаки у зазначений строк вона підлягає поверненню до підрозділу по роботі з персоналом або кадрового підрозділу Адміністрації Державної прикордонної служби України.

4.7. Про нагородження робляться відповідні записи в особових справах та трудових книжках військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України. Нагородні матеріали після їх розгляду та прийняття рішення щодо нагородження з відповідними відмітками повертаються посадовій особі, яка порушувала клопотання про нагородження, для залучення до особової справи військовослужбовця, кандидатура якого подавалася для нагородження.

4.8. Про вручення нагородженій особі відзнаки складається протокол вручення (передачі) відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України. Цей протокол підписується особою, яка вручила відзнаку, та скріплюється гербовою печаткою органу, до складу якого входить посадова особа, яка провела вручення.

Протокол надсилається до відповідного підрозділу Адміністрації Державної прикордонної служби України не пізніше як через тиждень після вручення відзнаки і зберігається у відповідних справах.

4.9. У разі втрати (псування) відзнаки дублікат не видається.

4.10. Відзнаки носяться після знаків державних нагород України та іноземних державних нагород у такій послідовності:

відзнака у вигляді медалі носиться з лівого боку грудей і розміщується після державних нагород України та іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох медалей, зазначених у пунктах 2.6 та 2.7 розділу ІІ цього Положення, носиться лише та, що була вручена останньою;

відзнаки у вигляді нагрудних знаків носяться з правого боку грудей і розміщуються нижче знаків державних нагород України, іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох нагрудних знаків носиться не більше трьох таких знаків.

Замість нагрудних знаків та медалей нагороджений відзнаками може носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України, іноземних державних нагород у такій послідовності: "Відзнака служби", "За мужність в охороні державного кордону України", "Ветеран служби", "20 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "10 років сумлінної служби", "Відмінний прикордонник".

4.11. Позбавлення нагородженого відзнаки може бути здійснено за рішенням Голови Державної прикордонної служби України в разі притягнення нагородженого до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення згідно із обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили. У таких випадках відзнака та посвідчення до неї підлягають поверненню до кадрового підрозділу Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

Додаток 1 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Подяки Державної прикордонної служби України

Бланк Подяки Державної прикордонної служби України виготовляється на папері формату А4 у вигляді книжки. По периметру бланка розташована рамка з графічним зображенням орнаменту у вигляді фрески зеленого кольору на чорному фоні.

У верхній частині аркуша, посередині, розташовано зображення малого Державного Герба України, під ним розташований напис синього кольору: "Державна прикордонна служба України".

Під написом "Державна прикордонна служба України" у два рядки розташовуються написи: "ПОДЯКА" розміром 30 мм, виконаний жовтим кольором, та "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" розміром 10 мм, виконаний синім кольором.

Під написом "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" передбачено місце для розміщення військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженого.

У нижній частині аркуша передбачено місце для розміщення напису з преамбули наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України про заохочення, за що нагороджений. Нижче передбачено місце для внесення дати й номера наказу про нагородження, а також розміщення підпису та печатки.


 

 

Додаток 2 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Грамоти Державної прикордонної служби України

Бланк Грамоти Державної прикордонної служби України виготовляється на папері формату А4 у вигляді книжки. По периметру бланка розташована рамка з графічним зображенням орнаменту у вигляді фрески зеленого кольору на чорному фоні.

У верхній частині аркуша, посередині, розташовано зображення малого Державного Герба України, під ним розташований напис синього кольору: "Державна прикордонна служба України".

Під написом "Державна прикордонна служба України" у два рядки розташовуються написи: "ГРАМОТА" розміром 30 мм, виконаний жовтим кольором, та "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" розміром 10 мм, виконаний синім кольором.

Під написом "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" передбачено місце для розміщення військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженого.

У нижній частині аркуша передбачено місце для розміщення напису з преамбули наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України про заохочення, за що нагороджений. Нижче передбачено місце для внесення дати й номера наказу про нагородження, а також розміщення підпису та печатки.


 

 

Додаток 3 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Почесної грамоти Державної прикордонної служби України

Бланк Почесної грамоти Державної прикордонної служби України виготовляється на папері формату А4 у вигляді книжки. По периметру бланка розташована рамка з графічним зображенням орнаменту у вигляді фрески зеленого кольору на чорному фоні.

У верхній частині аркуша, посередині, розташовано зображення малого Державного Герба України, під ним розташований напис синього кольору: "Державна прикордонна служба України".

Під написом "Державна прикордонна служба України" у два рядки розташовуються написи: "ПОЧЕСНА ГРАМОТА" розміром 30 мм, виконаний жовтим кольором, та "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" розміром 10 мм, виконаний синім кольором.

Під написом "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" передбачено місце для розміщення військового звання, прізвища, імені та по батькові нагородженого.

У нижній частині аркуша передбачено місце для розміщення напису з преамбули наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України про заохочення, за що нагороджений. Нижче передбачено місце для внесення дати й номера наказу про нагородження, а також розміщення підпису та печатки.


 

 

Додаток 4 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "10 років сумлінної служби"

Медаль "10 років сумлінної служби" виготовляється з недорогоцінного металу бронзового кольору та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест, покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якої вміщено зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "10 років сумлінної служби", по колу праворуч: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору з повздовжніми трьома малиновими по 2 мм кожна та чотирма жовтими смужками завширшки 2 мм.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута відповідною стрічкою. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 5 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "15 років сумлінної служби"

Медаль "15 років сумлінної служби" виготовляється з недорогоцінного металу білого кольору та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест, покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якого вміщено зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "15 років сумлінної служби", по колу праворуч: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору із розміщеними посередині повздовжніми смужками, зліва направо: жовта смужка - 4 мм, малинова - 2 мм, жовта - 2 мм, малинова - 2 мм, жовта - 4 мм.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута відповідною стрічкою. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 6 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "20 років сумлінної служби"

Медаль виготовляється з недорогоцінного металу жовтого кольору та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест, покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якого вміщено зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "20 років сумлінної служби", по колу праворуч: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору з однією малиновою посередині смужкою завширшки 2 мм та двома жовтими смужками по краях завширшки 6 мм кожна.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута відповідною стрічкою. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 7 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "Ветеран служби"

Медаль "Ветеран служби" виготовляється з недорогоцінного металу та має форму кола діаметром 32 мм.

На лицьовому боці медалі (аверсі) розміщено емблему Державної прикордонної служби України - хрест на променях, який є окремою деталлю та покритий зеленою напівпрозорою емаллю, у центрі якого вміщено щит, на ньому - зображення малого Державного Герба України, який покритий синьою напівпрозорою емаллю, в обрамленні круглого вінка з дубового листя.

На зворотному боці медалі (реверсі) зображені гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи, у центрі: "Ветеран служби", по колу: "Державна прикордонна служба України".

Усі зображення і написи рельєфні. Медаль має випуклий бортик.

Розмір прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - прорізи для прикріплення стрічки, а також застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова муарова, зеленого кольору з повздовжньою малиновою смужкою завширшки 10 мм посередині та двома жовтими смужками завширшки 2 мм по краях.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка виготовляється з білого металу і має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками жовтого кольору розміром 2 мм з країв та малинового кольору посередині розміром 10 мм. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 8 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відмінний прикордонник"

Нагрудний знак "Відмінний прикордонник" виготовляється з недорогоцінного металу розміром 45 х 32 мм у формі щита, посередині якого розміщені промені.

У центрі щита розташовано стилізоване зображення прикордонника з собакою, прикордонного стовпа із зображенням малого Державного Герба України, стрічки з написом "Відмінний прикордонник". Прикордонний стовп покритий синьою та жовтою напівпрозорою емаллю. Напис виконаний на стрічці білого кольору "Відмінний прикордонник", покритий синьою напівпрозорою емаллю.

Усі зображення рельєфні.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою нарізного штифта з гайкою.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками білого кольору розміром 10 мм - посередині, малинового кольору розміром 2 мм - з країв. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 9 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "За мужність в охороні державного кордону"

Нагрудний знак виготовляється з недорогоцінного металу розміром 45 х 32 мм, має форму щита, всередині якого знаходяться промені, покриті прозорою зеленою емаллю. Щит, який символізує захист державного кордону, обрамлений дубовим вінком білого кольору, вгорі якого розташована стрічка кольорів Державного Прапора, посередині якої міститься зображення малого Державного Герба України.

У центрі щита розташовано стилізоване зображення прикордонника з собакою, прикордонного стовпа з тризубом, напис "За мужність" на стрічці малинового кольору. Усі зображення рельєфні. На зворотному боці знака зроблено напис "За мужність в охороні державного кордону".

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою нарізного штифта.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками посередині малинового кольору розміром 10 мм, білого кольору із країв розміром 2 мм кожна. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 

 

Додаток 10 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відзнака служби"

Нагрудний знак "Відзнака служби" виготовляється з недорогоцінного металу і має розмір 45 х 29 мм.

У центрі знака розташовані символи прикордонної служби - прикордонний стовп із зображенням малого Державного Герба України, який міститься на щиті. Прикордонний стовп символізує межу Державного кордону, щит - його захист. Зліва розміщено вінок лаврового листя, що символізує силу та славу. Зверху - Державний Прапор України, який покритий напівпрозорими жовтою та блакитною емалями. Знизу на стрічці зроблено напис: "Відзнака служби".

Напис та тризуб покриті напівпрозорою синьою емаллю. Покриття - жовтого кольору.

Усі зображення рельєфні.

Кріплення відзнаки до одягу здійснюється за допомогою нарізного штифта з гайкою.

Планка відзнаки - металева пластинка, обтягнута муаровою стрічкою зеленого кольору зі смужками посередині жовтого кольору розміром 10 мм, малинового кольору з країв розміром 2 мм кожна. Розмір планки - 28 х 12 мм.


 


(Зразок)

Додаток 11 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

 

Голові Державної прикордонної 
служби України 
______________________________ 
   (військове звання, прізвище та ініціали)

Про нагородження відомчими 
заохочувальними відзнаками

 

За... (вказати стисло, за що та з нагоди чого подається(ються) особа(и) для нагородження) клопочу про нагородження прапорщика ІВАНОВА Івана Івановича та сержанта військової служби за контрактом СИДОРЕНКА Петра Петровича медалями "10 років сумлінної служби".

 

Додатки:

1. Нагородний лист на ___ арк.

 

 

2. Витяги зі службових карток на ___ арк.

 

 

3. Витяг з рішення колегії регіонального управління

 

 

на ___ арк.

__________________________________________ 
                                     (посада керівника)

 

_______________________ 
           (військове звання)

________________ 
(підпис)

________________________ 
(прізвище та ініціали)


 

 

Додаток 12 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

НАГОРОДНИЙ ЛИСТ


 

 

Додаток 13 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ОПИС 
посвідчення до відзнак

1. Посвідчення до відзнаки являє собою книжечку розміром 140 х 105 мм у розгорнутому вигляді у твердій обкладинці зеленого кольору.

2. У верхній частині лицьового боку обкладинки зображено малий Державний Герб України, а нижче - напис "ПОСВІДЧЕННЯ", назва відзнаки, які виконані жовтим кольором.

3. На лівому внутрішньому боці посвідчення у верхній частині напис "ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ" виконаний чорним кольором, під ним зображено малюнок відповідної винагороди та її назва.

4. З правого внутрішнього боку посвідчення до відзнак - нагрудних знаків "Відзнака служби", "За мужність в охороні державного кордону", "Відмінний прикордонник", медалей "Ветеран служби", "20 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби" та "10 років сумлінної служби" розміщується текст такого змісту:

 

"____________________________________ 
(прізвище)

____________________________________ 
(ім’я)

____________________________________ 
(по батькові)

наказ 
Адміністрації 
Державної прикордонної 
служби України

від "____" ___________ 20__ р. 
№ __________

Голова Державної 
прикордонної служби України

"_____"__________________ 20___ р." 
М.П.

 


 (Зразок)

Додаток 14 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Державної прикордонної 
служби України

ПРОТОКОЛ 
вручення (передачі) відомчих заохочувальних відзнак Державної прикордонної служби України


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Подяки Державної прикордонної служби України

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Грамоти Державної прикордонної служби України

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - Почесної грамоти Державної прикордонної служби України

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "10 років сумлінної служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "15 років сумлінної служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "20 років сумлінної служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - медалі "Ветеран служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відмінний прикордонник"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "За мужність в охороні державного кордону"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
внутрішніх справ України 
16.04.2013  № 368

ЕСКІЗ 
відомчої заохочувальної відзнаки Державної прикордонної служби України - нагрудного знака "Відзнака служби"

Начальник Управління 
взаємодії з центральними 
органами виконавчої влади 
та органами військового 
управління МВС України

Р.А. Черкасський

Об утверждении образцов и описания лент к орденам и медалям СССР и правил ношения орденов, медалей, орденских лент и знаков отличия

ПРЕЗИДИУМ ВЕРХОВНОГО СОВЕТА СССР

УКАЗ

от 19 июня 1943 года

Об утверждении образцов и описания лент к орденам и медалям СССР и правил ношения орденов, медалей, орденских лент и знаков отличия

 

1. Утвердить образцы и описание лент к орденам и медалям СССР.

2. Утвердить Правила ношения орденов, медалей, лент к орденам и медалям и знаков отличия.

3. Все ранее действовавшие Положения о порядке ношения орденов, медалей, лент к орденам и медалям и знаков отличия считать утратившими силу.

описание

лент к орденам и медалям ссср и колодок для орденских лент

I. Описание лент к орденам и медалям СССР

Лента к медали «Золотая Звезда»

Героя Советского Союза и медали «Серп и Молот»

Героя Социалистического Труда

Лента шелковая муаровая красного цвета. Ширина ленты — 20 мм.

Лента к ордену Ленина

Лента шелковая муаровая. Посредине ленты красная продольная полоса шириной 16 мм; по краям средней полосы две золотистые полоски шириной 1,5 мм, ближе к краям красные полоски шириной 1,5 и но краям две полоски золотистого цвета шириной 1 мм. Ширина ленты — 24 мм.

Лента к ордену Красного Знамени

Лента шелковая муаровая. Посредине ленты продольная белая полоса шириной 8 мм, ближе к краям две красные полосы шириной 7 мм каждая и по краям две белые полоски шириной 1 мм. Ширина ленты — 24 мм.

Лента к ордену Суворова

Лента шелковая муаровая зеленого цвета с продольными полосками оранжевого цвета: для I степени — с одной полоской посредине ленты, шириной 5 мм, для II степени — с двумя полосками по краям ленты, шириной 3 мм каждая и для III степени — с тремя полосками — одной посредине и двумя но краям ленты, шириной 2 мм каждая. Ширина ленты — 24 мм.[304]

Лента к ордену Кутузова

Лента шелковая муаровая темносинего цвета с продольными полосками оранжевого цвета: для I степени — с одной полоской посредине ленты, шириной 5 мм, для II степени — с двумя полосками по краям ленты, шириной 3 мм каждая, для III степени — с тремя полосками — одной посредине и двумя по краям ленты, шириной 2 мм каждая. Ширина ленты — 24 мм.

Лента к ордену Александра Невского

Лента шелковая муаровая голубого цвета с продольной красной полоской посредине. Ширина ленты — 24 мм, ширина полоски — 5 мм.

Лента к ордену Отечественной войны

Лента шелковая муаровая цвета бордо с продольными красными полосками: для I степени — с одной полоской посредине ленты, шириной 5 мм, для II степени — с двумя полосками по краям, шириной 3 мм каждая. Ширина ленты — 24 мм.

Лента к ордену Трудового Красного Знамени

Лента шелковая муаровая темноголубого цвета с двумя продольными синими полосками по краям. Ширина ленты — 24 мм, ширина полосок — 3,5 мм.

Лента к ордену Красной Звезды

Лента шелковая муаровая цвета бордо с продольной серой полоской посредине. Ширина ленты — 24 мм, ширина полоски — 5 мм.

Лента к ордену «Знак Почета»

Лента шелковая муаровая светлорозового цвета с двумя продольными оранжевыми полосками по краям. Ширина ленты — 24 мм, ширина полосок— 3,5 мм.

Лента к медали «За отвагу»

Лента шелковая муаровая серого цвета с двумя продольными синими полосками по краям. Ширина ленты — 24 мм, ширина полосок — 2 мм.

Лента к медали «За боевые заслуги»

Лента шелковая муаровая серого цвета с двумя продольными золотистыми полосками по краям. Ширина ленты — 24 мм, ширина полосок — 2 мм

Лента к юбилейной медали «XX лет РККА»

Лента шелковая муаровая серого цвета с двумя продольными красными полосками по краям. Ширина ленты — 24 мм, ширина полосок — 2 мм.

Лента к медали «За трудовую доблесть»

Лента шелковая муаровая сиреневого цвета с двумя продольными красными полосками по краям. Ширина ленты — 24 мм, ширина полосок — 2 мм.

Лента к медали «За трудовое отличие»

Лента шелковая муаровая сиреневого цвета с двумя продольными золотистыми полосками по краям. Ширина ленты — 24 мм, ширина полосок — 2 мм.[305]

Лента к медали «Партизану Отечественной войны»

Лента шелковая муаровая светлозеленого цвета с продольной полоской посредине: красной — для I степени и синей — для II степени. Ширина ленты — 24 мм, ширина полоски — 2 мм.

Лента к медали «За оборону Ленинграда»

Лента шелковая муаровая оливкового цвета с продольной зеленой полоской посредине. Ширина ленты — 24 мм, ширина полоски — 2 мм.

Лента к медали «За оборону Одессы»

Лента шелковая муаровая оливкового цвета с продольной голубой полоской посредине. Ширина ленты — 24 мм, ширина полоски — 2 мм.

Лента к медали «За оборону Севастополя»

Лента шелковая муаровая оливкового цвета с продольной синей полоской посредине. Ширина ленты — 24 мм, ширина полоски — 2 мм.

Лента к медали «За оборону Сталинграда»

Лента шелковая муаровая оливкового цвета с продольной красной полоской посредине. Ширина ленты — 24 мм, ширина полоски — 2 мм.

II. Описание колодок и планок для лент к орденам и медалям СССР

Медаль «Золотая Звезда» Героя Советского Союза и медаль «Серп и Молот» Героя Социалистического Труда прикрепляются к одежде с помощью прямоугольной колодки.

Для прикрепления к одежде ордена Ленина, ордена Красного Знамени, ордена Трудового Красного Знамени, ордена «Знак Почета» и всех других медалей служат пятиугольные колодки.

Орден Суворова, орден Кутузова, орден Отечественной Войны, орден Александра Невского и орден Красной Звезды прикрепляются к одежде без колодок — с помощью штифта и гайки.

Для ношения одних лент без орденов и медалей ленты закрепляются на прямоугольных планках.

Прямоугольная колодка для ношения медали «Золотая Звезда» Героя Советского Союза и медали «Серп и Молот» Героя Социалистического Труда

Колодка представляет собой прямоугольную пластинку высотой 15 мм, шириной 19,5 мм, с рамками в верхней и нижней части. Нижняя рамка имеет посредине кольцо для подвешивания медали. На оборотной стороне пластинки имеется приспособление для прикрепления колодки к одежде.

Колодка металлическая, позолоченная.

Пятиугольная колодка для лент к орденам и медалям

Колодка представляет собой пятиугольную пластинку, обращенную одним углом вниз. Пластинка имеет в нижнем углу фигурный вырез для прикрепления ордена или медали к колодке. На оборотной стороне пластинки имеется приспособление для прикрепления колодки к одежде.

Высота пластинки колодки от вершины нижнего угла до середины верхней стороны — 50 мм, длина верхней стороны — 26 мм. длина каждой из боковых сторон — 39 мм, длина каждой из сторон, образующих нижний угол, — 26 мм.[306]

При ношении нескольких орденов и медалей пятиугольные колодки соединяются на общей планке, причем верхние стороны колодок примыкают друг к другу, образуя прямую линию без перерывов, а каждая колодка, расположенная справа, частично покрывает собой колодку, расположенную левее.

Планки для ношения лент без орденов и медалей[1]

Планки для ношения одних лент без орденов и медалей представляют собой прямоугольные металлические пластинки, слегка выпуклые, имеющие на оборотной стороне приспособление для прикрепления планок к одежде. Высота планки — 8 мм. При одновременном ношении лент к нескольким орденам и медалям ленты закрепляются на общей планке с интервалами между каждой лентой — 3 мм для лучшего выделения лент, интервалы между лентами закрашиваются черным лаком или покрываются черной шелковой ленточкой.

Для лент к медали «Золотая Звезда» и медали «Серп и Молот» планки не предусматриваются, так как отдельно от медалей эти ленты не носятся.

правила

ношения орденов, медалей, орденских лент и знаков отличия

1. Медаль «Золотая Звезда» Героя Советского Союза и медаль «Серп и Молот» Героя Социалистического Труда носятся на левой стороне груди над орденами и медалями.

При ношении двух и более медалей «Золотая Звезда» и «Серп и Молот» медали прикрепляются к одежде раздельно в один ряд, располагаясь с промежутками в 10 мм между боковыми концами звезд.

2. Орден Ленина, орден Красного Знамени, орден Трудового Красного Знамени, орден «Знак Почета», медаль «За отвагу», медаль «За боевые заслуги», юбилейная медаль «XX лет РККА», медаль «За трудовую доблесть», медаль «За трудовое отличие», медаль «Партизану Отечественной войны» I степени, медаль «Партизану Отечественной войны» II степени, медаль «За оборону Ленинграда», медаль «За оборону Одессы», медаль «За оборону Севастополя» и медаль «За оборону Сталинграда» — носятся на левой стороне груди.

При ношении двух и более из перечисленных орденов и медалей колодки их соединяются в ряд на общей планке, причем ордена и медали располагаются в ряд справа налево в порядке перечисления их в настоящем пункте Правил. Ордена и медали, не умещающиеся в один ряд, переносятся во второй ряд, размещенный ниже первого. Второй ряд служит продолжением первого, ордена и медали размещаются в нем также справа налево в указанной очередности.

При ношении двух и более орденов или медалей одного наименования и степени эти ордена или медали размещаются рядом справа налево, в порядке времени награждения.

3. Орден Суворова I степени, орден Кутузова I степени, орден Суворова II степени, орден Кутузова II степени, орден Суворова III степени, орден Кутузова III степени, орден Александра Невского, орден Отечественной Воины I степени, орден Отечественной Войны II степени и орден Красной Звезды — носятся на правой стороне груди.

При ношении двух и более из перечисленных орденов ордена располагаются в ряд с промежутками по 5 мм между боковыми концами звезд слеза направо в порядке перечисления их в настоящем пункте Правил. Ордена, не умещающиеся в один ряд, переносятся во второй ряд, размещенный [307]ниже первого. Второй рад служит продолжением первого и ордена в нем также размещаются слева направо в указанной очередности.

При ношении двух и более орденов одного наименования и степени эти ордена размещаются рядом слева направо, в порядке времени награждения.

4. Орденские ленты и ленты медалей при ношении их без орденов и медалей все прикрепляются к одежде на левой стороне груди.

При ношении двух и более орденских лент и лент медалей ленты закрепляются рядом на общей планке. Ленты, не умещающиеся па одной планке, переносятся на вторую планку, прикрепляемую к одежде ниже первой планки.

Ленты орденов и медалей располагаются на планках справа налево в следующем порядке: орден Ленина, орден Красного Знамени, орден Суворова I степени, орден Кутузова I степени, орден Суворова II степени, орден Кутузова II степени, орден Суворова III степени, орден Кутузова III степени, орден Александра Невского, орден Отечественной Войны I степени, орден Отечественной Войны II степени, орден Трудового Красного Знамени, орден Красной Звезды, орден «Знак Почета», медаль «За отвагу», медаль «За боевые заслуги», юбилейная медаль «XX лет РККА», медаль «За трудовую доблесть», медаль «За трудовое отличие», медаль «Партизану Отечественной войны» I степени, медаль «Партизану Отечественной войны» II степени, медаль «За оборону Ленинграда», медаль «За оборону Одессы», медаль «За оборону Севастополя», медаль «За оборону Сталинграда».

5. Все нагрудные знаки и значки носятся на правой стороне груди и располагаются ниже орденов. Знаки ранения располагаются на правой стороне груди выше орденов.

«Ведомости Верховного Совета СССР» 1943 г. № 23

 

   

Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства інфраструктури України

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

15.01.2013  № 24

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
1 лютого 2013 р. 
за № 207/22739

Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства інфраструктури України

Відповідно до Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства інфраструктури України, що додається.

2. Управлінню персоналу забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату Міністерства, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, та їх територіальних органів, Державної спеціальної служби транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства, довести цей наказ до відома працівників.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

В.В. Козак

ПОГОДЖЕНО:

Голова Комісії 
державних нагород та геральдики

Перший заступник Голови 
Спільного представницького органу 
сторони роботодавців на національному рівні

Перший заступник Голови 
Спільного представницького органу 
репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок 
на національному рівні

 


С. ЛьовочкінО. Мірошниченко
Г.В. Осовий


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
інфраструктури України 
15.01.2013  № 24

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
1 лютого 2013 р. 
за № 207/22739

ПОЛОЖЕННЯ 
про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства інфраструктури України

I. Загальні положення

1.1. Міністерство інфраструктури України має такі відомчі заохочувальні відзнаки:

Подяка Міністерства інфраструктури України (додатки 1, 2);

Почесна грамота Міністерства інфраструктури України (додатки 3, 4);

нагрудний знак Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення" (додатки 5, 6);

медаль "10 років сумлінної служби" (додатки 7, 8);

медаль "15 років сумлінної служби" (додатки 9, 10);

медаль "20 років сумлінної служби" (додатки 11, 12);

медаль "Ветеран служби" (додатки 13, 14).

1.2. До нагрудного знака Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення" (далі - нагрудний знак) нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення" (додатки 15, 16).

1.3. До медалі "10 років сумлінної служби" нагородженому видається посвідчення до медалі "10 років сумлінної служби" (додатки 17, 18).

1.4. До медалі "15 років сумлінної служби" нагородженому видається посвідчення до медалі "15 років сумлінної служби" (додатки 19, 20).

1.5. До медалі "20 років сумлінної служби" нагородженому видається посвідчення до медалі "20 років сумлінної служби" (додатки 21, 22).

1.6. До медалі "Ветеран служби" нагородженому видається посвідчення до медалі "Ветеран служби" (додатки 23, 24).

1.7. Відомчими заохочувальними відзнаками можуть нагороджуватися працівники апарату Мінінфраструктури України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, та їх територіальних органів, Державної спеціальної служби транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури України, за особисті трудові досягнення у професійній, службовій діяльності, бездоганну службу та особливі заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського та річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України, туризму, діяльності курортів, метрополітенів, дорожнього господарства, надання послуг поштового зв'язку, забезпечення підготовки та реалізації в Україні інфраструктурних проектів, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства, із виконанням інших завдань, покладених на Мінінфраструктури України, а також з нагоди загальнодержавних та галузевих професійних свят, ювілеїв органів державної влади, підприємств, установ та організацій, зазначених у цьому пункті.

1.8. Подякою Міністерства інфраструктури України (далі - Подяка) нагороджуються працівники, зазначені у пункті 1.7 цього розділу, які відпрацювали не менш як 1 рік у відповідній галузі. Працівники, нагороджені Подякою, можуть бути удостоєні цієї самої відзнаки не раніше ніж через два роки.

1.9. Почесною грамотою Міністерства інфраструктури України (далі - Почесна грамота) нагороджуються працівники, зазначені у пункті 1.7 цього розділу, які відпрацювали не менш як 3 роки у відповідній галузі та вже були нагороджені Подякою. Працівники, нагороджені Почесною грамотою, можуть бути удостоєні цієї самої відзнаки не раніше ніж через п’ять років.

1.10. Нагрудним знаком нагороджуються працівники Міністерства інфраструктури України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України, які відпрацювали не менш як 10 років у відповідній галузі та вже були нагороджені Подякою, Почесною грамотою, та працівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, які відпрацювали не менш як 10 років у відповідній галузі, вже були нагороджені Подякою та Почесною грамотою та раніше заохочувались нагрудними знаками відповідного центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України.

1.11. Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби", "Ветеран служби" (далі - медалі) нагороджуються військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу Державної спеціальної служби транспорту.

II. Порядок представлення до нагородження відомчими заохочувальними відзнаками

2.1. Висунення кандидатур, які представляються до нагороди відомчими заохочувальними відзнаками, здійснюється гласно у трудовому колективі, де працює особа, і оформлюється відповідним поданням.

2.2. Подання про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками вносять заступники Міністра інфраструктури України, керівники структурних підрозділів апарату Міністерства, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, та їх територіальних органів, Державної спеціальної служби транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, на ім’я Міністра інфраструктури України за основним місцем роботи працівника.

2.3. Подання про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками має містити інформацію, що стала підставою для порушення клопотання про нагородження.

До подання про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками додаються:

нагородний лист для представлення на відзначення відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства інфраструктури України (додаток 25);

довідка про економічну ефективність та результативність показників фінансово-господарської діяльності підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Мінінфраструктури України, якщо до нагородження представляється його (її) керівник або трудовий колектив.

2.4. Подання про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками вносяться не пізніше як за місяць до дати нагородження.

2.5. Рішення про відзначення приймається Міністром інфраструктури України, а у разі його відсутності - заступником Міністра, на якого згідно з відповідним наказом покладено виконання обов’язків Міністра.

Проект наказу про відзначення готується Управлінням персоналу Міністерства інфраструктури України.

2.6. Рішення про відзначення медалями приймається керівником Державної спеціальної служби транспорту відповідно до виданого ним наказу.

2.7. До трудової книжки працівника, нагородженого відзнакою, вноситься відповідний запис із зазначенням дати та номера наказу про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою.

Запис про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу Державної спеціальної служби транспорту із зазначенням дати та номера наказу заноситься до особової справи зазначених осіб.

2.8. Вручення відзнаки проводиться в урочистій обстановці Міністром інфраструктури України або, за його дорученням, заступниками Міністра, керівниками центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, та їх територіальних органів, Державної спеціальної служби транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України.

ІІІ. Порядок носіння, зберігання нагрудного знака

3.1. Нагрудний знак носиться з правого боку грудей і розміщується нижче знаків державних нагород України та іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох нагрудних знаків носиться не більше трьох таких знаків.

3.2. Відомча заохочувальна відзнака у вигляді медалі носиться з лівого боку грудей і розміщується після знаків державних нагород України та іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох медалей, зазначених у пункті 1.1 розділу І цього Положення, носиться лише та, що була вручена останньою.

3.3. Нагрудний знак, медалі і посвідчення до них зберігаються у нагородженого.

3.4. У разі втрати відомчої відзнаки дублікат не видається.

У випадках втрати посвідчення до нагрудного знака та медалей працівниками Міністерства інфраструктури України дублікат посвідчення може бути виданий за умови поважних причин та форс-мажорних обставин їх втрати за поданням заступників Міністра, керівників структурних підрозділів Міністерства, а у випадках втрати посвідчення іншими працівниками, зазначеними впункті 1.7 розділу I цього Положення, - за поданням керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, та їх територіальних органів, Державної спеціальної служби транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства.

3.5. Гранична кількість відомчих відзнак, якими можуть бути нагороджені працівники протягом календарного року, становить:

Подяк - 2 000 одиниць;

Почесних грамот - 1 500 одиниць;

нагрудних знаків - 700 одиниць.

Начальник 
Управління персоналу


Н.П. Сова


 


 

Додаток 1 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
Подяки Міністерства інфраструктури України


 

 

Додаток 2 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
Подяки Міністерства інфраструктури України

Відомча заохочувальна відзнака Міністерства інфраструктури України - Подяка Міністерства інфраструктури України розміщується на аркуші розміром 210 Х 297 мм вертикально.

Подяка друкується на матовому папері, тло Подяки - світло-жовтого кольору. У верхній частині Подяки розташовано малий Державний Герб України.

Під малим Державним Гербом України розміщено напис у два рядки літерами синього кольору "МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ".

Нижче літерами золотистого кольору розміщено напис "ПОДЯКА" та передбачено місце для написання прізвища, імені, по батькові, посади, заслуг і дати та номера наказу про нагородження.

У нижній частині аркуша розташовано зображення автомобільного, авіаційного, залізничного, морського і річкового транспорту та супутньої інфраструктури.

Краї аркуша Подяки обрамлені фігурною рамкою.


 

 

Додаток 3 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
Почесної грамоти Міністерства інфраструктури України


 

 

Додаток 4 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
Почесної грамоти Міністерства інфраструктури України

Відомча заохочувальна відзнака Міністерства інфраструктури України - Почесна грамота Міністерства інфраструктури України розміщується вертикально та має розмір 420 Х 297 мм.

Почесна грамота друкується на білому матовому папері, тло Почесної грамоти - синього кольору. З лівого боку: зверху Почесної грамоти на білому тлі розташовано малий Державний Герб України; під малим Державним Гербом України розміщено напис у два рядки літерами золотистого кольору "МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ"; у нижній частині аркуша Почесної грамоти розташовано зображення автомобільного, авіаційного, залізничного, морського і річкового транспорту та супутньої інфраструктури.

З правого боку: у верхній частині аркуша Почесної грамоти на білому тлі літерами золотистого кольору розміщено напис у два рядки "ПОЧЕСНА ГРАМОТА"; під написом знаходиться напис малими літерами синього кольору "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ"; нижче напису "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ" передбачено місце для написання прізвища, імені, по батькові, посади, заслуг та дати і номера наказу про нагородження. З лівого та правого боків Почесна грамота обрамлена фігурною рамкою.

Зворотний бік Почесної грамоти - білого кольору.

Почесна грамота може бути вкладена в папку.


 

 

Додаток 5 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
нагрудного знака Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення"


 

 

Додаток 6 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
нагрудного знака Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення"

Відомча заохочувальна відзнака Міністерства інфраструктури України - нагрудний знак Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення" виготовляється розміром 45 х 45 мм з металу.

Нагрудний знак має форму променистого щита жовтого кольору, на який накладено емблему у формі кола та чотирьох стрілок. Середина кола - білого кольору. У центрі кола розміщено кольоровий малюнок малого Державного Герба України, схрещених якоря, молотка і французького ключа, на які накладено стилізовані крила жовтого кольору. Крила горизонтально виходять за межі кола. Стрілки символізують дороги та напрямки руху.

Коло прикрашено вінком із лаврового листя.

Усередині кола у верхній його частині розміщено напис "МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ", у нижній частині - напис "ЗА ТРУДОВІ ДОСЯГНЕННЯ".

Кріплення відзнаки - два вертикальних батерфляї.


 

 

Додаток 7 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
медалі "10 років сумлінної служби"


 

 

Додаток 8 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
медалі "10 років сумлінної служби"

Медаль "10 років сумлінної служби" виготовляється з білого металу і має форму кола діаметром 32 мм. На лицьовому боці медалі в центрі розміщено малюнок малого Державного Герба України, схрещених якоря, молотка і французького ключа, на які накладено стилізовані крила. Композицію вміщено в коло чорного кольору з чотирма стрілками, яке прикрашено вінком із дубового листя. На зворотному боці медалі зображено гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи: у центрі - "10 років сумлінної служби" і по колу - "Державна спеціальна служба транспорту України". Медаль обрамлено бортиком. Усі зображення та написи - рельєфні.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. Колодка виготовляється з білого металу. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі. Розмір колодки: висота - 42 мм, ширина - 28 мм, фігурна дужка та заокруглений виступ до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова синього кольору з трьома повздовжніми жовтими смужками посередині шириною по 2 мм кожна. Відстань між смужками - 2 мм.

Планка медалі є металевою пластинкою, обтягнутою відповідною стрічкою.

Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 28 мм.


 

 

Додаток 9 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
медалі "15 років сумлінної служби"


 

 

Додаток 10 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
медалі "15 років сумлінної служби"

Медаль "15 років сумлінної служби" виготовляється з білого металу і має форму кола діаметром 32 мм. На лицьовому боці медалі в центрі розміщено кольоровий малюнок малого Державного Герба України, схрещених якоря, молотка і французького ключа, на які накладено стилізовані крила жовтого кольору. Композицію вміщено в коло чорного кольору з чотирма стрілками, яке прикрашено вінком із дубового листя. На зворотному боці медалі зображено гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи: у центрі - "15 років сумлінної служби" і по колу - "Державна спеціальна служба транспорту України". Медаль обрамлено бортиком. Усі зображення та написи - рельєфні.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. Колодка виготовляється з білого металу. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі. Розмір колодки: висота - 42 мм, ширина - 28 мм, фігурна дужка та заокруглений виступ до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова синього кольору з двома повздовжніми жовтими смужками посередині шириною по 2 мм кожна. Відстань між смужками - 2 мм.

Планка медалі є металевою пластинкою, обтягнутою відповідною стрічкою.

Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 28 мм.


 

 

Додаток 11 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
медалі "20 років сумлінної служби"


 

 

Додаток 12 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
медалі "20 років сумлінної служби"

Медаль "20 років сумлінної служби" виготовляється з жовтого металу і має форму кола діаметром 32 мм. На лицьовому боці медалі в центрі розміщено кольоровий малюнок малого Державного Герба України, схрещених якоря, молотка і французького ключа, на які накладено стилізовані крила жовтого кольору. Композицію вміщено в коло чорного кольору з чотирма стрілками, яке прикрашено вінком із дубового листя. На зворотному боці медалі зображено гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи: у центрі - "20 років сумлінної служби" і по колу - "Державна спеціальна служба транспорту України". Медаль обрамлено бортиком. Усі зображення та написи - рельєфні.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. Колодка виготовляється з жовтого металу. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі. Розмір колодки: висота - 42 мм, ширина - 28 мм, фігурна дужка та заокруглений виступ до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова синього кольору з однією повздовжньою жовтою смужкою посередині шириною 2 мм.

Планка медалі є металевою пластинкою, обтягнутою відповідною стрічкою.

Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 28 мм.


 

 

Додаток 13 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
медалі "Ветеран служби"


 

 

Додаток 14 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
медалі "Ветеран служби"

Медаль "Ветеран служби" виготовляється з жовтого металу і має форму кола діаметром 32 мм. На лицьовому боці медалі в центрі розміщено кольоровий малюнок малого Державного Герба України, схрещених якоря, молотка і французького ключа, на які накладено стилізовані крила жовтого кольору. Композицію вміщено в коло чорного кольору з чотирма стрілками, яке прикрашено вінком із дубового листя на тлі з розбіжними променями. На зворотному боці медалі зображено гілки з калиновим та дубовим листям, перевиті стрічкою, та написи: у центрі - "Ветеран служби" і по колу - "Державна спеціальна служба транспорту України". Медаль обрамлено бортиком. Усі зображення та написи - рельєфні.

За допомогою кільця медаль з’єднується з колодкою, яка має вигляд прямокутної металевої пластини, обтягнутої стрічкою. Колодка виготовляється з жовтого металу. У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині для сполучення колодки зі знаком медалі. Розмір колодки: висота - 42 мм, ширина - 28 мм, фігурна дужка та заокруглений виступ до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм. На зворотному боці колодки - застібка для кріплення медалі до одягу.

Стрічка медалі - шовкова синього кольору з однією повздовжньою жовтою смужкою посередині шириною 10 мм.

Планка медалі є металевою пластинкою, обтягнутою відповідною стрічкою.

Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 28 мм.


 

 

Додаток 15 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
посвідчення до нагрудного знака Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення"


 

 

Додаток 16 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
посвідчення до нагрудного знака Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення"

Посвідчення до нагрудного знака Міністерства інфраструктури України "За трудові досягнення" є книжечкою розміром 80 х 110 мм в обкладинці темно-вишневого кольору.

На обкладинці посвідчення зверху розміщено зображення малого Державного Герба України жовтого кольору, під малим Державним Гербом України розміщено напис у два рядки "Міністерство інфраструктури України", знизу - викарбовано напис жовтого кольору "ПОСВІДЧЕННЯ до нагрудного знака "За трудові досягнення".

Фонове зображення посвідчення - світло-синього кольору. З лівого боку посвідчення зверху розміщено напис у два рядки "Міністерство інфраструктури України". Нижче - зображення нагрудного знака "За трудові досягнення". Під зображенням - напис "№ ____".

З правого боку посвідчення розміщено такі написи:

"____________________________ 
(прізвище)

____________________________ 
(ім’я, по батькові)

наказом 
Міністерства інфраструктури 
України

від _____________20___ р. №_____ 
нагороджений(а) нагрудним знаком 
"ЗА ТРУДОВІ 
ДОСЯГНЕННЯ" 
______________________________ 
(посада, підпис, прізвище та ініціали 
керівника державного органу)".

 


 


 

Додаток 17 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
посвідчення до медалі "10 років сумлінної служби"


 

 

Додаток 18 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
посвідчення до медалі "10 років сумлінної служби"

Посвідчення до медалі "10 років сумлінної служби" є книжечкою розміром 80 х 110 мм в обкладинці темно-вишневого кольору.

На обкладинці посвідчення зверху розміщено зображення малого Державного Герба України жовтого кольору, знизу - напис жовтого кольору "ПОСВІДЧЕННЯ до медалі "10 років сумлінної служби".

Внутрішні боки обкладинки посвідчення - паперові.

З лівого боку посвідчення розміщено напис "Державна спеціальна служба транспорту", знизу - зображення медалі "10 років сумлінної служби" та напис "№ ____".

З правого боку посвідчення розміщено такий текст:

"____________________________ 
(військове звання)

____________________________ 
(прізвище)

____________________________ 
(ім’я, по батькові)

наказом 
Міністерства інфраструктури 
України

від "__"_______20___ р. 
№__________ 
нагороджений(а) медаллю 
"10 років сумлінної служби" 
______________________________ 
(посада, підпис, прізвище та ініціали 
керівника державного органу)".

 


 


 

Додаток 19 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
посвідчення до медалі "15 років сумлінної служби"


 

 

Додаток 20 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
посвідчення до медалі "15 років сумлінної служби"

Посвідчення до медалі "15 років сумлінної служби" є книжечкою розміром 80 х 110 мм в обкладинці темно-вишневого кольору.

На обкладинці посвідчення зверху розміщено зображення малого Державного Герба України жовтого кольору, знизу - напис жовтого кольору "ПОСВІДЧЕННЯ до медалі "15 років сумлінної служби".

Внутрішні боки обкладинки посвідчення - паперові.

З лівого боку посвідчення розміщено напис "Державна спеціальна служба транспорту", знизу - зображення медалі "15 років сумлінної служби" та напис "№ ____".

З правого боку посвідчення розміщено такий текст:

"____________________________ 
(військове звання)

____________________________ 
(прізвище)

____________________________ 
(ім’я, по батькові)

наказом 
Міністерства інфраструктури 
України 
від "__"_______20___ р. 
№__________ 
нагороджений(а) медаллю 
"15 років сумлінної служби" 
______________________________ 
(посада, підпис, прізвище та ініціали 
керівника державного органу)".

 


 


 

Додаток 21 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
посвідчення до медалі "20 років сумлінної служби"


 

 

Додаток 22 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
посвідчення до медалі "20 років сумлінної служби"

Посвідчення до медалі "20 років сумлінної служби" є книжечкою розміром 80 х 110 мм в обкладинці темно-вишневого кольору.

На обкладинці посвідчення зверху розміщено зображення малого Державного Герба України жовтого кольору, знизу - напис жовтого кольору "ПОСВІДЧЕННЯ до медалі "20 років сумлінної служби".

Внутрішні боки обкладинки посвідчення - паперові.

З лівого боку посвідчення розміщено напис "Державна спеціальна служба транспорту", знизу - зображення медалі "20 років сумлінної служби" та напис "№ ____".

З правого боку посвідчення розміщено такий текст:

"____________________________ 
(військове звання)

____________________________ 
(прізвище)

____________________________ 
(ім’я, по батькові)

наказом 
Міністерства інфраструктури 
України 
від "__"_______20___ р. 
№__________ 
нагороджений(а) медаллю 
"20 років сумлінної служби" 
______________________________ 
(посада, підпис, прізвище та ініціали 
керівника державного органу)".

 


 


 

Додаток 23 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ЕСКІЗ 
посвідчення до медалі "Ветеран служби"


 

 

Додаток 24 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

ОПИС 
посвідчення до медалі "Ветеран служби"

Посвідчення до медалі "Ветеран служби" є книжечкою розміром 80 х 110 мм в обкладинці темно-вишневого кольору.

На обкладинці посвідчення зверху розміщено зображення малого Державного Герба України жовтого кольору, знизу - напис жовтого кольору "ПОСВІДЧЕННЯ до медалі "Ветеран служби".

Внутрішні боки обкладинки посвідчення - паперові.

З лівого боку посвідчення розміщено напис "Державна спеціальна служба транспорту", знизу - зображення медалі "Ветеран служби" та напис "№ ____".

З правого боку посвідчення розміщено такий текст:

"____________________________ 
(військове звання)

____________________________ 
(прізвище)

____________________________ 
(ім’я, по батькові)

наказом 
Міністерства інфраструктури 
України 
від "__"_______20___ р. 
№__________ 
нагороджений(а) медаллю 
"Ветеран служби" 
______________________________ 
(посада, підпис, прізвище та ініціали 
керівника державного органу)"

 


 


 

Додаток 25 
до Положення про відомчі 
заохочувальні відзнаки 
Міністерства інфраструктури України

НАГОРОДНИЙ ЛИСТ 
для представлення на відзначення відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства інфраструктури України

1. Прізвище, ім’я, по батькові ___________________________________________________

2. Посада і місце роботи, служби ________________________________________________

3. Число, місяць, рік народження ________________________________________________

4. Освіта ____________________________________________________________________

5. Які має відомчі заохочувальні відзнаки, державні нагороди України та інші нагороди, 
дата нагородження ___________________________________________________________

6. Стаж роботи в галузі ________________________________________________________

7. Стаж роботи в даному колективі ______________________________________________

8.Чи має стягнення (які, коли накладено, ким і за що) ______________________________

9. Трудова діяльність (із зазначенням у хронологічному порядку дат зайняття посад 
відповідних місць роботи) _____________________________________________________

____________________________________________________________________________

10. Підстави для представлення на відзначення відомчою заохочувальною відзнакою 
____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________ 
                                                            (характеристика особливих заслуг особи)

Кандидатуру _________________________________________________________________ 
                                                                                     (прізвище, ім’я, по батькові)

рекомендовано зборами (правлінням) колективу ___________________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________ 
                        (найменування органу державної влади, підприємства, установи, організації, 
                                                                    дата обговорення, № протоколу)

Керівник державного органу, підприємства, установи, організації 
____________________________________________________________________________ 
                                                                              (підпис, прізвище, ініціали)

Голова зборів колективу 
____________________________________________________________________________ 
                                                                            (підпис, прізвище, ініціали)


 

М. П.

 

"       "

_________ 20 __ року